Wniosek ws. podwyżek dla funkcjonariuszy Służby Więziennej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej
Warszawa, 20 grudnia 2011
Minister Spraw Wewnętrznych
Jacek Cichocki
Wniosek ws. podwyżek dla funkcjonariuszy Służby Więziennej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej
W przyszłorocznym budżecie przewidziano, że od 1 lipca 2012 roku podwyżki w wysokości po 300 zł otrzymają żołnierze i policjanci. Klub Solidarnej Polski uważa, że przyznanie podwyżek tylko policjantom spośród służb podległych MSW jest nieodpowiedzialne i nieuczciwe. Nie może być zgody na „dzielenie środowiska” poprzez różnicowanie podwyżek w ramach szeroko rozumianej „mundurówki”. Taka propozycja budzi tylko niepotrzebne złe emocje wśród przedstawicieli poszczególnych Służb i powoduje zagrożenie strajkami.
Apelujemy, aby w przyszłorocznym budżecie Pan Minister uwzględnił też podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Więziennej, Straży Granicznej i Straży Pożarnej. Wynagrodzenia funkcjonariuszy tych służb nie należą do wysokich, a ich praca wiąże się często z narażaniem życia i powinna być godnie wynagradzana. Uważamy, że nie powinno się oszczędzać na bezpieczeństwie Polaków. Obecną decyzją wskazał Pan, że funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Granicznej i Straży Pożarnej są funkcjonariuszami drugiej kategorii. Na takie postępowanie nie może być przyzwolenia, dlatego liczymy na zmianę tej szkodliwej decyzji.
Z wyrazami szacunku,
Patryk Jaki
Rzecznik KP Solidarna Polska
