Fot. sxc.hu

XIV Maraton Biblijny w Archidiecezji Poznańskiej

W parafiach Archidiecezji Poznańskiej trwa XIV Maraton Biblijny. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Od kilku lat co roku w akcji udział bierze 21 parafii. Celem jest zachęcenie wiernych do codziennego czytania Pisma Świętego. Organizatorem wydarzenia jest Duszpasterstwo Młodzieży Jordan.

Ks. Arkadiusz Szady, diecezjalny duszpasterz młodzieży z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu powiedział, że podczas Maratonu Biblijnego zostanie przeczytane całe Pismo Święte.

W ramach XIV Maratonu Biblijnego przygotowana jest specjalna Biblia wydrukowana przez poznańską drukarnię katolickiego wydawnictwa. Ma ona nie tylko specjalna oprawę, ale też wielkość, aby każdy, kto do niej podejdzie mógł ją ze spokojem chwycić głośno i wyraźnie wszystko odczytać. To po to, aby to Słowo Boże wybrzmiało, aby nie było problemów technicznych w odczytaniu również przez starszych. Chcemy, aby w ciągu 21 dni trwania maratonu została odczytana cała Biblia – akcentował duszpasterz młodzieży.

Akcja zakończy się w najbliższą sobotę w parafii pw. św. Michała Archanioła w Czempiniu. Pierwszy Maraton Biblijny odbył się w 2005 roku. W 2007 roku przyjął obecną formę i odbywa się w różnych parafiach archidiecezji poznańskiej.

RIRM

drukuj