Rodzina Radia Maryja pielgrzymowała do Amerykańskiej Częstochowy

Rodzina Radia Maryja za oceanem po raz XIX pielgrzymowała w niedzielę do Amerykańskiej Częstochowy. W tym roku modlitewnemu spotkaniu w Doylestown towarzyszyło hasło „Idźmy i głośmy!”. Transmisję uroczystości przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

Centralnym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył ks. bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej. W homilii ks. bp dziękował rodzinie Radia Maryja w Ameryce za jej postawę.

– Drodzy siostry i bracia! Dziękuję Bogu za was, za to, że tu, na amerykańskiej ziemi, kochacie Jezusa, Jego Matkę i bronicie krzyża; że pielęgnujecie tradycje ojców, polski język i polską kulturę; że przekazujecie wiarę młodym pokoleniom. Dziękuję Bogu, że kochacie Radio Maryja i TV Trwam, że te środki masowego i przyjaznego przekazu uczyniliście swoimi, bo one są nasze. Nieustannie przypominają nam, jakże ważne i cenne zdanie naszej Matki: Uczyńcie wszystko, co mój Syn wam powie – mówił ks. bp Wiesław Szlachetka.

Głos zabrał także o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja. W swoim wystąpieniu zwracał uwagę, że Radio Maryja to wielki cud.

– To, że zaistniało  „z niczego” po ludzku, że istnieje mimo oporów, mimo trudności, które właściwie po ludzku powinny to zniszczyć, a ono istnieje i idzie dalej,  rozwija się. A więc jest to łaska Boża – widać, że Pan Bóg czuwa. Pan Bóg chce tego, Matka Boża chce tego. I nigdy Polacy nie mieli takiej szansy na jednoczenie się. Dzięki współczesnej technice, gdziekolwiek jesteśmy – wystarczy włączyć – powiedział Dyrektor Radia Maryja.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR zwracał też uwagę, że przeciwko Radu Maryja wymierzona jest wielka propaganda.

– Czego ci wrogowie nie mówią! Oczywiście każda propaganda posługuje się kłamstwem, ale w taki sposób, tak sprytny, żeby ludzie uwierzyli, że to jest prawda. Dlaczego to robią? Bo chcą oderwać nas od Pana Boga. Nie chcą, żebyśmy mieli silną wiarę, żebyśmy byli z Panem Bogiem. Nie chcą żebyśmy mieli Niebo, żebyśmy już tu, na ziemi, budowali Królestwo Boże i do Królestwa Bożego zmierzali – nie chcą tego. Budują inne królestwo – szatana – podkreślił Dyrektor katolickiej rozgłośni.

W pielgrzymce uczestniczyli też o. Jan Król CSsR i o. Grzegorz Mój CSsR na co dzień posługujący w Radiu Maryja i TV Trwam, o. Jacek Cydzik posługujący w Toronto, a także o. Zbigniew Pieńkos z centrali Radia Maryja w Chicago.

Spotkanie w Amerykańskiej Częstochowie poprzedza każdego roku jasnogórską pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja. Odbędzie się ona – już po raz 26. – w najbliższą sobotę i niedzielę na Jasnej Górze.

RIRM