fot. facebook.com

Trwa pielgrzymka biegowa z Rumii do Gdańska w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych

,,Biegiem do Matki Bożej Brzemiennej” – to odbywająca się dziś w Trójmieście pielgrzymka biegowa w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych. Jego hasło przewodnie to słowa św. Jana Pawła II: „Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do urodzenia się”.

Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. w kościele pw. bł. Edmunda Bojanowskiego i św. Antoniego Padewskiego w Rumii.

Po Eucharystii pielgrzymi wyruszyli w kierunku Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie. Mają do pokonania 33 km.

Na trasie zaplanowano przystanki na modlitwę różańcową i odpoczynek. Biegacze zatrzymają się m.in. w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach.

O intencjach, jakie towarzyszą uczestnikom pielgrzymki, mówi jej organizator Jacek Kłeczek z Klubu biegaczy ,,Prawo do Życia”.

– Po pierwsze, składamy dziękczynienie, uwielbienie Panu Bogu za dar życia. Poza tym przepraszamy za grzechy przeciwko życiu ludzkiemu, również za zbrodnię aborcji. Prosimy o mądrość i odwagę polityków rządzących naszym państwem, aby wprowadzili prawo, które w pełni będzie chroniło życie każdego człowieka, w tym tego najmniejszego, bezbronnego, również chorego człowieka. Modlimy się o przemianę serc dla tych, którzy są przeciwni temu, aby życie człowieka było chronione. Modlimy się też o dar poczęcia i urodzenia dziecka dla tych małżeństw, które pragną potomstwa i nie mogą się tego upragnionego potomstwa doczekać – wskazuje Jacek Kłeczek.       

Do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie pielgrzymi dobiegną po południu. Modlitwę w tym miejscu zaplanowano ok. godz. 12.45.

Wieczorem w gdańskim sanktuarium odbędzie się natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu dla małżeństw oczekujących poczęcia dziecka.

RIRM

drukuj