fot. episkopat.pl

Rozpoczyna się dziś Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości” rozpoczyna się dziś Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym czasie wyznawcy Chrystusa na całym świecie spotykają się na nabożeństwach ekumenicznych, konferencjach i koncertach. Tegoroczne materiały i modlitwy przygotowali chrześcijanie z Indonezji.

W naszym kraju Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan organizuje Polska Rada Ekumeniczna i Komisja KEP ds. Ekumenizmu. Przewodniczący komisji ks. bp Krzysztof Nitkiewicz przypomniał, że w dążeniu do jedności powinniśmy kierować się miłością.

– Ojciec Raniero Cantalamessa, kaznodzieja papieski, wyraził niedawno opinię, która warta jest też naszej refleksji, powiedział, że możemy być podzielani w głowie, co do pewnych doktryn czy strategii duszpasterskich, czy wizji jakiś problemów społecznych. W głowie, jako chrześcijanie, możemy być podzieleni, do pewnego stopnia oczywiście. Ale w sercu musimy być razem. I to bycie w sercu oznacza, że mamy właśnie iść w kierunku jedności. Modląc się o nią, ale kochając się nawzajem – mówił ks. bp Krzysztof Nitkiewicz.

Ogólnopolskie nabożeństwo tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się w niedzielę o godz. 15.00 w kościele św. Kazimierza Królewicza w Warszawie.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan organizowany jest co roku między 18 a 25 stycznia. Po raz pierwszy zorganizowano go w 1908 r.

RIRM

drukuj