Już w sobotę XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę

Rodzina Radia Maryja w całej Polsce i poza granicami kraju przygotowuje się do XXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Jak co roku ta wielka wspólnota będzie dziękować Królowej Polski za opiekę i prosić o kolejne łaski. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem: ,,Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę ”.

Pielgrzymka na Jasną Górę jest dla każdego członka Rodziny Radia Maryja bardzo ważnym wydarzeniem – mówi Pani Ewa z Koła Przyjaciół Radia Maryja.

– To jest wspaniałe przeżycie. Nie pamięta się, że trzeba wstać, że trzeba jechać. Liczy się to, że jest spotkanie z Maryją, że Ona nas uskrzydla, że ona nam daje motywację do dalszego działania – zaznacza słuchaczka.

Wszyscy podkreślają wyjątkowość wspólnoty, która łączy się w domu swojej Matki i Królowej.

– Ta wspólnota daje człowiekowi poczucie ogromnej siły. Jesteśmy w gronie niezwykłych ludzi. Jesteśmy potęgą. Tam się to czuje – mówi pani Teresa z Koła Przyjaciół Radia Maryja przy parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie

Przygotowania do wyjazdu na Jasną Górę trwają od wielu miesięcy. Na koniec zostały już tylko drobne sprawy, o których mówi pani Ewelina z biura Radia Maryja przy parafii Chrystusa Króla w Wejherowie.

– Wczoraj szyłam wstążeczki, żeby wszystkich oznakować, żebym nie miała potem problemów z szukaniem. Żebyśmy byli jako grupa równo udekorowani – tłumaczy pani Ewelina.

Warto także pamiętać o podstawowych i niezbędnych rzeczach, które mogą być pomocne podczas spotkania Rodziny Radia Maryja.

– Najlepiej wziąć ze sobą stołek do siedzenia, jeśli ktoś nie może stać. Coś przeciwdeszczowego, bo pogoda może być różna. Lekarstwa, jak ktoś ich potrzebuje. Coś do picia i przede wszystkim dobry humor – instruuje pani Marta z Wejherowa.

Wiele grup przemierza całą Polskę, aby dotrzeć na Jasną Górę. Jak mówi pan Jarosław, organizator jednej z grup wybierających się na pielgrzymkę, z Wejherowa autokar wyruszy już o 4 rano w sobotę.

– 500 km drogi, ale nie jest to długo. Mamy modlitwy, mamy różaniec. Z nami jadą również wnuki, które też przygotowują różne wierszyki, piosenki. W autobusie cały czas się coś się dzieje – mówi pan Jarosław z parafii Chrystusa Króla w Wejherowie.

Sobotnią Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja rozpocznie Msza Święta o godzinie 18.00 na Wałach Jasnogórskich. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Antoni Pacyfik  Dydycz. Później modlitwa różańcowa oraz Apel Jasnogórski.

Niedzielne świętowanie rozpoczną godzinki o godzinie 8.00 Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza Święta sprawowana o godz. 11.00. Przewodniczył jej będzie ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko- kamieński. Spotkanie zakończy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Ojciec Święty Franciszek, specjalnie na tę pielgrzymkę, udzielił wszystkim jej uczestnikom – po spełnieniu podstawowych warunków – odpustu zupełnego.

Choć wiele grup pielgrzymkowych ma już wypełnione autokary, warto szukać wolnych miejsc na to niezwykłe spotkanie. Do Częstochowy można też bez problemu dojechać samochodem lub komunikacją publiczną.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj