Paweł VI

Marta Wielek

Kim był Paweł VI?  Dlaczego podjęto decyzję o jego beatyfikacji?  Krótka, dobrze napisana biografia papieża. Książka ma na celu przybliżyć osobę papieża Pawła VI. Autorka koncentruje się na ukazaniu nieprzeciętnej osobowości tego wielkiego człowieka. Pamiętamy go jako papieża Soboru Watykańskiego II, który konsekwentnie wprowadzał reformy w Kościele, ale jaki był prywatnie, jakim był człowiekiem na co dzień? Dlaczego podjęto decyzję o jego beatyfikacji? Krótka, dobrze napisana biografia papieża. Papież Franciszek podpisał w maju 2014 r. dekret o beatyfikacji sługi Bożego papieża Pawła VI, która odbyła  się 19 października. To doskonała okazja, aby poznać tę niezwykłą postać bliżej.
Książka ma na celu przybliżyć osobę papieża Pawła VI. Autorka koncentruje się na ukazaniu nieprzeciętnej osobowości tego wielkiego człowieka. W książce znaleźć można argumenty potwierdzające wielkość duchową i moralną portretowanego papieża. Dużym atutem publikacji są fragmenty listów, otwierające każdy z rozdziałów. Ich autorem lub adresatem jest Montini. One także wnoszą wiele informacji dotyczących duchowości ich autora
Warto przypomnieć, że w życiorysie Giovanni Battisty Montiniego, późniejszego papieża, istnieje polski epizod, związany z pobytem w Warszawie w latach XX tych. Książka ukazuje wiele mało znanych epizodów z biografii Pawła VI. Jest pasjonującą opowieścią o jego życiu.

Informacja: Fundacja „Nasza Przyszłość”

drukuj