Niezbędnik młodego człowieka

Barbara Kiereś

„W obecnym momencie historycznym (…) rodzina jest przedmiotem ataków ze strony licznych sił, które chciałyby ją zniszczyć lub przynajmniej zniekształcić” i dalej: „(…) mężczyźnie
i kobiecie (…) przedkłada się wizje i kuszące propozycje, które w różny sposób zdradzają prawdę i godność osoby ludzkiej”.

Dominujący w życiu społecznym tzw. postmodernizm i związany z nim socjalizm liberalny głosi relatywizm prawdy, czyli jej względność i zależność od woli każdego człowieka. Ten stan rzeczy rodzi społeczny chaos, dezorientację i zagubienie nawet wśród tych, którzy dotychczas kierowali się w swoim życiu zdrowym rozsądkiem, czyli rozumieli, że małżeństwo i rodzina to właściwe formy społecznego życia człowieka, czyli formy, które są manifestacją ludzkiej natury.

 

Informacja: Fundacja „Nasza Przyszłość”

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl