Kod miłości. Rozmowa ze św. Faustyną

Ks. dr Bronisław Preder

Czy znasz kod miłości, który otwiera skarbiec łask Serca Jezusowego, wynagradza zniewagi i odwraca sprawiedliwe kary Boże? Każdy człowiek nosi go w sobie – został wszczepiony nam przez Boga w momencie poczęcia. Ten kod mówi, że jesteśmy żywym obrazem Boga – Miłości i nie wolno nam oderwać się od Stwórcy, bo nie będziemy zdolni kochać prawdziwie.
Zwykle kod miłości odkrywamy mozolnie całe życie; pełnię jego istoty poznajemy dopiero w niebie. Św. Faustyna, dzięki swej wielkiej pokorze i miłości do Pana Jezusa, poznała go już tu, na ziemi. To do niej Pan Jezus powiedział: Umiłowane Dziecię moje… Dla ciebie są otwarte wszystkie skarby serca mojego. Bierz z tego serca, co ci potrzeba dla siebie i świata całego. Dla twojej miłości odwracam sprawiedliwe kary, na które ludzkość zasłużyła. Jeden akt czystej miłości ku mnie milszy mi jest, niżeli tysiące hymnów dusz niedoskonałych.
Zapytajmy więc św. Faustynę, jak przewodniczkę na drodze do Pana, jak odczytać treść boskiego kodu miłości, by i do nas Pan powiedział kiedyś: Umiłowane Dziecię moje…

Informacja: Fundacja „Nasza Przyszłość”

drukuj