WTA Miami. Radwańska lepsza od pierwszej rakiety świata

Sześć lat czekała Agnieszka Radwańska na swoje drugie zwycięstwo z liderką rankingu WTA. Polka w trzech setach (3:6, 6:2, 6:3) rozprawiła się z aktualną nr „1” Rumunką Simoną Halep.

Bilans 1-17 z liderkami rankingu WTA nie napawał optymizmem. Agnieszka Radwańska najlepszą na świecie tenisistkę pokonała tylko raz. W 2012 roku rozprawiła się z Karoliną Woźniacką. Ostatnich tygodni krakowianka nie może zaliczyć do udanych. W dwóch turniejach z rzędu nie wygrała nawet meczu.

Dla Polki – od samego początku widowiska – nie było straconych piłek. 32. rakieta świata dwukrotnie przełamała rywalkę. Halep ta sztuka udała się o raz więcej i to ona wykonała pierwszy krok w stronę awansu do kolejnego rundy. W końcówce partii Rumunka sięgnęła po serwis. Dwa wygrywające uderzenia pozwoliły jej na triumf 6:3.

W drugiej odsłonie rządziła już Radwańska. Krakowianka rozpoczęła od 4:0. Wymuszała błędy przeciwniczki, a jej zbicia były niemal nie do zatrzymania. Nerwowo było, kiedy Halep ugrała dwa gemy z rzędu. To tylko zmotywowało Polkę, która najpierw wykorzystała zagrywkę, a kilka chwil później skorzystała na zepsutym skrócie w wykonaniu rywalki (6:2).

Zapowiadała się emocjonująca końcówka. Rywalizacja w trzecim secie trwała 43 minuty. Halep prowadziła już 2:0. Radwańska nie dawała za wygraną i doprowadziła do remisu (3:3). Końcówka była prawdziwym popisem naszej zawodniczki. „Isia” posyłała loby i skróty na połowę Rumunki. Korzystała też na jej kolejnych błędach. Liderka rankingu WTA najpierw dwukrotnie zepsuła forhend, by po chwili posłać piłkę w aut (6:3).

Polka może cieszyć się ze swojej drugiej wygranej z numerem „1” na świecie. W 1/8 finału Radwańska zmierzy się z Wiktorią Azarenką.