Wizards zaczarują w półfinale, Washington – Chicago 4:1!

Koszykarze Washington Wizards pokonali na wyjeździe Chicago Bulls 75:69 i awansowali do półfinału Konferencji Wschodniej. Najwięcej punktów dla gości zdobył John Wall – 24. Marcin Gortat zanotował solidny występ, a do 2 zdobytych oczek dołożył 13 zbiórek.

W pierwszej połowie „Czarodzieje” prowadzili już 12 punktami. Koszykarze Toma Thibodeau jeszcze przed przerwą zdołali zredukować straty. Po dwóch kwartach na tablicy wyników widniał remis 41:41. „Byki” nie zdołały skutecznie odpowiedzieć na świetną grę Wizards w trzeciej odsłonie. Ostatecznie zawodnicy ze stolicy wygrali 75:69. Cała rywalizacja zakończyła się ich triumfem 4:1.

Marcin Gortat przebywał dziś na parkiecie 33 minuty. W tym czasie zdołał zdobyć 2 punkty, wykorzystując jedną z pięciu prób z gry. Łodzianin skutecznie pracował pod tablicami, zbierając 13 piłek, najwięcej w drużynie. Cztery w nich były szczególnie ważne, bo wywalczone pod tablicą gospodarzy. Dodatkowo Polak zanotował trzy bloki i dwie asysty.

W ekipie gospodarzy najskuteczniejsi był Kirk Hinrich i Jimmy Butler. Pierwszy do 16 oczek dołożył 4 asysty, notując 80 – procentową w rzutach za trzy. Pod tablicami tradycyjnie królował Joakim Noah, który zebrał 18 piłek. Wśród „Czarodziejów” najlepiej na parkiecie spisał się John Wall, zdobywca 24 punktów. 4 oczka mniej zaliczył dzisiaj Brazylijczyk Nene, 17 zdołał wywalczyć Bradley Beal.

W półfinale Konferencji Wschodniej Washington Wizards zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji pomiędzy Atlantą Hawks i Indianą Pacers. Aktualnie bliższe awansu są „Jastrzębie”, które nieoczekiwanie prowadzą 3:2.

W pozostałych spotkaniach Oklahoma City Thunder przegrała przed własną publicznością z Memphis 99:100. O losach pojedynku zdecydowała dogrywka, w której goście triumfowali 10:9. Coraz bliżej awansu do półfinału Konferencji Zachodniej są koszykarze Los Angeles Clippers. Zawodnicy z Miasta Aniołów pokonali u siebie „Wojowników” z Golden State 113:103.