Tour de Pologne. Kolejny płaski etap

Z Kielc do Rzeszowa poprowadzi we wtorek trasa trzeciego etapu 71. Tour de Pologne. Płaski odcinek powinien odpowiadać sprinterom. W żółtej koszulce lidera pojedzie Czech Petr Vakoc z ekipy Omega Pharma-Quick Step.

Start honorowy na kieleckim Rynku nastąpi o godz. 14.15. Kolarze są spodziewani na mecie około 18.45.

Etap jest krótszy niż poprzednie – liczy 174 kilometry. Jedyny lotny finisz, premiowany sekundowymi bonifikatami, wyznaczono w Głogowie Małopolskim (145 km), a premię górską – już na rundach w stolicy Podkarpacia na ul. Cieplińskiego (156 km).

Przed rokiem etap do Rzeszowa (ale ze startem z Krakowa) wygrał były mistrz świata Thor Hushovd, który najszybciej finiszował z peletonu. Norweg jedzie w tegorocznym wyścigu, ale w stawce nie brakuje także innych szybkich sprinterów.

Z Polaków dotychczas najwyżej plasował się Grzegorz Stępniak z ekipy CCC Polsat Polkowice, zajmując zarówno w Bydgoszczy, jak i w Warszawie lokaty na początku drugiej dziesiątki.

W klasyfikacji generalnej Maciej Paterski zajmuje szóste miejsce ze stratą 35 sekund do lidera. Kolarz CCC Polsat prowadzi w klasyfikacji górskiej i do trzeciego etapu wystartuje w różowej koszulce Tauronu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl