Tenis. Iga Świątek triumfatorką French Open! Polka z 35 wygranym meczem z rzędu

Iga Świątek po raz drugi w karierze wygrała wielkoszlemowy tenisowy French Open. Polka w finale pokonała 6:1, 6:3 Amerykankę Cori Gauff. 21-latka śrubuje jednocześnie serię spotkań bez porażki, która wynosi już 35 meczów.

Świątek była faworytką finałowego pojedynku z Gauff. Liderka rankingu WTA w swojej karierze do tej pory dwukrotnie mierzyła się z Amerykanką, za każdym razem wygrywając 2:0 w setach.

Polska zawodniczka znakomicie weszła w spotkanie, już pierwszym gemie przełamując rywalkę. Kilkanaście minut później ponownie wykorzystała break-pointa i objęła prowadzenie 3:0. Gauff wywalczyła gema dopiero trzy trzecim swoim podaniu, choć i to nie przyszło łatwo. Świątek przy stanie 5:1 kolejny raz przełamała Amerykankę i w efekcie mogła cieszyć się z łatwej wygranej w pierwszej partii.

Drugi set bardzo dobrze zaczęła Cori Gauff. 18-latka wygrała gema przy serwisie Polki, a chwilę później podwyższyła na 2:0. Wydawało się, że zawodniczka z USA nabiera wiatru w żagle, ale wtedy na swój najwyższy poziom weszła Iga Świątek. Nasza reprezentantka najpierw zdobyła gema przy swoim podaniu, a następnie wykorzystała break-pointa w czwartym gemie, doprowadzając do stanu 2:2. W szóstym gemie liderka światowego kobiecego rankingu po raz kolejny przełamała rywalkę. Gauff stać było jedynie na wywalczenie punktu w ósmym gemie (3:5). W ostatniej wymianie dziewiątego gema Amerykanka posłała piłkę w aut, dzięki czemu Świątek wygrała tę partię 6:3, a całe spotkanie 2:0 i mogła cieszyć się z drugiego w swojej krótkiej jeszcze karierze zwycięstwa we French Open.

Warte podkreślenia jest jeszcze jedno osiągnięcie Polki: pokonując Gauff wygrała 35 spotkanie z rzędu. To najdłuższa taka seria w kobiecym tenisie w XXI wieku. 21-letka wygrała jednocześnie szósty turniej w tym sezonie.