Soczi 2014. Short track kobiet: Złoto dla Koreanki, Maliszewska odpadła w ćwierćfinale

Reprezentantka Korei Południowej Seung-Hi Park okazała się najlepsza w olimpijskiej rywalizacji pań w short- tracku na dystansie 1000 metrów. Polka Patrycja Maliszewska nie zdołała awansować do najlepszej ósemki zawodów.

Maliszewska udanie zaprezentowała się we wtorkowych eliminacjach, kiedy to zdołała awansować do dalszej fazy tej konkurencji. w swoim wyścigu zajęła drugie miejsce. W ćwierćfinale jej rywalkami w wyścigu były zawodniczki znacznie wyżej notowane. Z Polką miały jechać m.in. Chinka Jianrou Li, mistrzyni olimpijska z Soczi na dystansie 500 metrów oraz Koreanka Alang Kim, złota medalistka w sztafecie drużynowej na 3000 metrów. Maliszewska nie zdołała wyprzedzić swoich przeciwniczek, zajmując ostatnie, czwarte miejsce w swoim ćwierćfinale. Nasza zawodniczka została ostatecznie sklasyfikowana na 14. pozycji.

Do finału awansowały dwie reprezentantki Korei Południowej:Seung-Hi Park i Suk-Hee Shim, Chinka Kexin Fan oraz Amerykanka Jessica Smith. Decydującą rozgrywkę wygrała Park z czasem 1.30,751. Drugą pozycję zajęła Fan, zaś skład podium uzupełniła Shim.

Wyniki short- tracku kobiet (wyścig na 1000 metrów)