fot. PAP/EPA

Soczi 2014: Kwalifikacje na piątkę!

Wszyscy polscy skoczkowie pozytywnie przeszli kwalifikacje do jutrzejszego konkursu olimpijskiego na normalnej skoczni w Soczi. Kamil Stoch, który już wcześniej miał zapewniony awans do zawodów, skoczył 100 metrów.

Najdalej w kwalifikacjach pofrunął Austriak, Michael Hayboeck uzyskując odległość 101 metrów. Drugie miejsce zajął Andreas Wank, który skoczył 102,5 m, ale otrzymał niższe noty. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Japończyka, Reruhi Shimizu – 101,5 m.

Najdalej z Polaków (obok Kamila Stocha) skoczył Maciej Kot, który uzyskał 98,5 m i ostatecznie zajął wysokie, 5 miejsce. Na 13 pozycji zakończył kwalifikacje Dawid Kubacki po skoku na odległość 95,5 m. Najsłabiej z Polaków spisał się Jan Ziobro skacząc 95 m co dało mu 22 miejsce.

Z zawodników, którzy nie musieli kwalifikować się do jutrzejszego konkursu najlepiej spisał się Gregor Schlierenzauer i Severin Freund – obaj skoczyli 104 m. Dwukrotny mistrz olimpijski z Vancouver – Simon Ammann, uzyskał podobnie jak Stoch, 100 m. Robert Kranjec po skoku na odległość 100,5 m zaliczył upadek przy lądowaniu, jednak na szczęście udało mu się wstać o własnych siłach.

Początek jutrzejszego konkursu na skoczni olimpijskiej HS-106 o godz. 18.30 czasu polskiego.

Sport/RIRM

drukuj