Soczi 2014. Julia Dujmovits złotą medalistką w slalomie równoległym

Reprezentantka Austrii Julia Dujmovits zdobyła złoty medal w snowboardowym slalomie równoległym na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły Niemki Anke Karstens i  Amelie Kober.

Dla 26-letniej Dujmovits jest to drugi krążek zdobyty na igrzyskach w Soczi. Wcześniej stanęła na najniższym stopniu podium w slalomie gigancie równoległym.

Finał stał na znakomitym poziomie i dostarczył wiele emocji. Dujmovits po pierwszym przejeździe do Karstens traciła 0.72 sekundy. Druga, decydująca próba, należała już do Austriaczki, która po świetnym starcie odrobiła straty i ostatecznie sięgnęła po złoto. Brązowy krążek wywalczyła Niemka Amelie Kober.

W eliminacjach przepadły obie reprezentantki Polski. Karolina Sztokfisz z wynikiem 1.06.01 zajęła 25. miejsce, a Aleksandra Król uplasowała się na 30 pozycji (1.07.42) w gronie 32 zawodniczek.