Premier League. Zwycięstwo Chelsea, Arsenal i City tracą punkty

Chelsea Londyn zwyciężyła z Aston Villą 2:1 (1:0) w meczu 24. kolejki angielskiej Premier League i dzięki remisowi Manchesteru City z Hull City 1:1 (0:1) umocniła się na pozycji lidera. Po raz kolejny rozczarował Arsenal Londyn, który tym razem uległ Tottenhamowi Hotspur 1:2 (1:0).

Chelsea próbuje wykorzystać słabszy początek rundy rewanżowej największego konkurenta do korony mistrzowskiej – Manchesteru City. Nie inaczej miało być dzisiaj, w starciu z przegrywającą ostatnio na potęgę Aston Villą.

Szybko, bo już w 8. minucie The Blues na prowadzenie wyprowadził gwiazdor drużyny – Eden Hazard. Belg wykorzystał podanie od Williana na szósty metr i z pierwszej piłki pokonał Brada Guzana. Po trafieniu Hazarda gra była bardzo wyrównana i niestety brakowało klarownych sytuacji. Akcje Chelsea wyglądały bardzo dobrze, ale tylko do dwudziestego metra przed bramką rywali, dalej było już tylko gorzej. Z drugiej strony niepewny na przedpolu był dzisiaj Thibaut Courtois, jednak gospodarze nie potrafili z tego skorzystać.

Hazard

The Villans ruszyli do odrabiania strat po przerwie. Bardzo szybko dopięli swego. W 48. minucie Carles Gil ograł Oscara i dośrodkował w szesnastkę, gdzie na futbolówkę czekał już Jores Okore. Duńczyk bez problemu umieścił piłkę w siatce z czwartego metra, doprowadzając do remisu. Dwadzieścia minut później piłkę w polu karnym otrzymał Branislav Ivanović. Stoper gości pokonał Guzana przepięknym uderzeniem z woleja w samo okienko. Do końca spotkania piłkarze Aston Villi nie potrafili zagrozić realnie Courtoisowi i musieli uznać wyższość gości.

Dzisiejsze zwycięstwo było pierwszym triumfem w trenerskiej karierze Jose Mourinho na Villa Park. Dzięki trzem punktom The Blues umocnili się na prowadzeniu w tabeli BPL i z przewaga siedmiu oczek nad Manchesterem City pewnie zmierzaja po tytuł mistrzowski. Dla Aston Villi była to już czwarta porażka z rzędu. Lwy z dorobkiem dwudziestu dwóch punktów plasują się na szesnastej pozycji.

***

Aston Villa – Chelsea Londyn 1:2 (0:1)
Jores Okore 48’ – Eden Hazard 8’ Branislav Ivanović 66’

Aston Villa: Brad Guzan Alan Hutton, Aly Cissokho, Ashley Westwood, Jores Okore Ciaran Clark, Tom Cleverley (Scott Sinclair 74′), Fabian Delph Gabriel Agbonlahor (Christian Benteke 68′), Andreas Weimann (Joe Cole 80′), Carles Gil

Chelsea: Thibaut Courtois Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta Nemanja Matić, Willian (Juan Cuadrado 80′), Ramires, Oscar (John Obi Mikel 73′), Eden Hazard Didier Drogba (Loic Remy 64′)

Żółte kartki: Tom Cleverley, Ashley Westwood, Jores Okore (Aston Villa) oraz Ramires, Branislav Ivanović (Chelsea)

Nie potrafiący zwyciężyć od trzech kolejnych spotkań Obywatele przystępowali do pojedynku z Hull, które przegrało trzy spotkania z rzędu. Szejkowie z pewnością nie są zadowoleni z ostatnich poczynań zawodników City, więc ci z pewnością mają motywację do wygrywania.

Pierwszy kwadrans gry nie przyniósł większych emocji. Gospodarzy na ziemię sprowadził Ahmed Elmohamady, który trafił w poprzeczkę bramki Joe Harta. Podopieczni Manuela Pellegriniego rozgrywali piłkę powoli i nonszalancko, co zemściło się na nich w 35. minucie. Najpierw strzał Jake’a Livermore’a obronił Hart, a następnie w słupek trafił Gaston Ramirez. W całym zamieszaniu najlepiej odnalazł się David Meyler. Skrzydłowy Tygrysów dopadł do futbolówki i otworzył wynik spotkania. Będący w szoku Obywatele nie zdołali wziąć się w garść i pierwszą połowę skończyli ustępując gościom jednym trafieniem.

Manchester City FC vs Hull City AFC

Po przerwie miejscowym szło nieco lepiej. Przed utratą gola Hull po strzale Edin Dżeko uchronił Allan McGregor. Przyjezdni skupili się na defensywie, przez co spotkanie straciło na atrakcyjności, a klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. The Citzens zdołali wyrównać w samej końcówce za sprawą Jamesa Milnera, który trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego.

To już czwarty mecz z rzędu City bez zwycięstwa. Wicelider Premier League traci do Chelsea już siedem oczek. Hull zajmuje osatnie bezpieczne, siedemnaste miejsce.

***

Manchester City – Hull City 1:1 (0:1)
James Milner 90’ – David Meyler 35’

Man City: Joe Hart – Pablo Zabaleta, Martin Demichelis, Vincent Kompany, Gael Clichy – Samir Nasri, Fernando (Jesus Navas 46′), Fernandinho, David Silva (Stevan Jovetić 74′) – Sergio Aguero, Edin Dzeko (James Milner 66′)

Hull: Allan McGregor – Michael Dawson, Alex Bruce, Paul McShane – David Meyler, Jake Livermore, Tom Huddlestone, Ahmed Elmohamady, Gaston Ramirez (Dame N’Doye 76′), Robbie Brady (Stephen Quinn 90′) – Sone Aluko (Andrew Robertson 67′)

Żółte kartki: Samir Nasri, Fernandinho (Man City) oraz Ahmed Elmohamady, Michael Dawson, Jake Livermore, Tom Huddlestone (Hull)

Na White Hart Lane Koguty podejmowały Arsenal Londyn. Zwycięstwo jednej z drużyn znacznie przybliżało ją do czołówki. Walka o Ligę Mistrzów w Anglii trwa w najlepsze.

Od pierwszego gwizdka grę prowadzili gospodarze. Odpowiedź na ich ataki była jednak szybka i bardzo skuteczna. Po zespołowej akcji piłkę w polu karnym otrzymał Mesut Oezil, który z kilku metrów umieścił ją w siatce. W odpowiedzi z około siedemnastu metrów uderzył Danny Rose. Interweniującego z największym trudem Davida Ospinę asekurowali koledzy z defensywy i koniec końców obyło się bez konsekwencji. Rose miał swoją szansę także w 25. minucie,  ale jego próba minimalnie minęła słupek bramki gości. Szczęścia próbował także Ryan Mason, ale na posterunku był David Ospina.

Tottenham v Arsenal

Dziesięć minut po wznowieniu gry kolumbijski golkiper niepewnie interweniował przy rzucie rożnym. Z prezentu skorzystał Harry Kane. Anglik czekał na długim słupku i pewnie wpakował futbolówke do bramki Kanonierów. W końcówce spotkania strzałem głową zwycięstwo Kogutom zapewnił Kane.

Tottenham wyprzedził w tabeli swojego lokalnego rywala i to piłkarze z White Hart Lane plasują się aktualnie na piątej pozycji ze stratą zaledwie oczka do Manchesteru United. Arsenal jest szósty, punkt za podopiecznymi Mauricio Pochettino.