Natalia Maliszewska upadła w finale i zajęła 5. miejsce w Pucharze Świata w Salt Lake City

Natalia Maliszewska zajęła piąte miejsce w drugim finale rywalizacji na dystansie 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku, które w weekend były rozgrywane w Salt Lake City. Polka była bliska zwycięstwa, ale upadła i straciła prowadzenie. Finał B w tej konkurencji wygrał Diane Sellier.

27-latka była na najlepszej drodze, aby zdobyć swój trzeci w tym sezonie i szesnasty w karierze pucharowy medal. Zwyciężała w ćwierćfinale i półfinale. W wielkim finale, startując z drugiego pola, najlepsza polska zawodniczka wysforowała się na drugą pozycję za późniejszą zwyciężczynią, Holenderką Xandrą Velzeboer. Niestety, Natalia Maliszewska upadła na drugim okrążeniu i ostatecznie została sklasyfikowana na piątej pozycji. Dziesiąta w tej konkurencji była Gabriela Topolska, a siedemnasta – Nikola Mazur (obie odpadły w ćwierćfinałach).

Niedzielny wynik pozwolił Polce utrzymać miejsce na podium klasyfikacji PŚ na 500 metrów. Z 210 punktami jest druga, tracąc 26 „oczek” do nowej liderki Velzeboer. Czternasta jest Mazur (54 pkt).

Bliski awansu do kolejnego finału A mężczyzn na 500 metrów był Diane Sellier. Pochodzący z Francji reprezentant Polski, który w sobotę finiszował jako piąty w biegu medalowym, w niedzielę przyjechał trzeci w półfinale. W finale B zawodnik Stoczniowca Gdańsk wystartował w świetnym stylu i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do mety. 21-latek został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Finał A wygrał Holender Jens van ‘t Wout. W klasyfikacji generalnej dystansu Sellier jest siódmy (110 pkt), a przewodzi jej Kanadyjczyk Steven Dubois (192 pkt).

O sporym pechu może natomiast mówić polska sztafeta kobiet. W finale B na 3000 metrów Polki przewodziły stawce z wyraźną przewagą. Niestety, na przedostatniej rundzie upadek zaliczyła Kamila Stormowska (wcześniej odpadła w ćwierćfinale rywalizacji kobiet na 1000 metrów).

Kolejne w tym roku zawody PŚ w short tracku odbędą się w kazachskich Ałmatach (9-11 i 16-18 grudnia).