Formuła 1. Robert Kubica za kierownicą Williamsa FW41

Robert Kubica – jako pierwszy spośród kierowców Williamsa – zasiadł za kierownicą nowego bolidu brytyjskiej stajni.


Polak miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na torze Motorland Aragon w Hiszpanii. Każdy zespół – przed oficjalnymi testami Formuły 1 – może pokonać do 100 kilometrów. Chodzi nie tylko o rozruch bolidu, ale także kręcenie materiałów promocyjnych. Rzadko zdarza się jednak, by za kierownicą nowego samochodu zasiadał kierowca testowy. Tak było jednak w przypadku powracającego do wielkiego ścigania Roberta Kubicy.

Od nowego sezonu pole widzenia kierowcy ogranicza system halo. To rozwiązanie, które ma zwiększyć bezpieczeństwo zawodników. Wśród wielu budzi jednak kontrowersje, co jest efektem jego nieestetycznego wyglądu. System jest jednak konieczny, bo gwarantuje dodatkową ochronę głowy kierowcy np. przed zderzeniem z kołem, które odpadło od innego samochodu. Również tutaj niedługo powinna rozpocząć się walka o to, jak zainstalować system halo, by wpływał on korzystnie na aerodynamikę bolidu.

Roberta Kubicę ponownie zobaczymy na torze we wtorek i środę. Polak – po siedmiu latach przerwy – weźmie udział w oficjalnych, przedsezonowych testach. Kierowcy, wśród nich Siergiej Sirotkin i Lance Stroll, będą rywalizować na torze Circuit de Catalunya w Barcelonie.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl