fot. PAP/EPA

Fed Cup – Polki awansowały do barażu o elitę po wygranej debla

Polskie tenisistki pokonały Szwedki 3:2 w meczu pierwszej rundy Grupy Światowej II Fed Cup (Pucharu Federacji) i awansowały do barażu, którego stawką będzie przyszłoroczny występ w elicie.

O triumfie biało-czerwonych w Boras zdecydował pojedynek deblowy. W grze podwójnej Agnieszka Radwańska i Alicja Rosolska bez większych problemów pokonały Johannę Larsson i Sofię Arvidsson 6:2, 6:2.

Pierwotnie w kończącej mecz na twardym korcie w hali w Boras grze podwójnej kapitan Polek Tomasz Wiktorowski desygnował do gry specjalizującą się w deblu Rosolską i Paulę Kanię. Ekipę „Trzech Koron” miały reprezentować zaś mniej znane ze Szwedek Hilda Melander i Rebecca Peterson. Ze względu na wagę spotkania jednak do walki posłano wyżej notowane Larsson i Arvidsson, a u biało-czerwonych w składzie pojawiła się „Isia”. W ten sposób wymienione trzy zawodniczki rozegrały tego dnia po dwa mecze.

Radwańska pokonała wcześniej w singlu Larsson w dwóch setach, a Arvidsson pewnie wygrała z Katarzyną Piter. Dzięki zwycięstwu odniesionemu w Boras, Polki w kwietniowym barażu o awans do Grupy Światowej I spotkają się z jednym z zespołów, które będą się bronić przed spadkiem z niej. Biało-czerwone ostatni występ w elicie zanotowały 20 lat temu, gdy liczba rywalizujących w niej uczestników była czterokrotnie większa niż obecnie. W 1994 roku o trofeum walczyło 32 drużyny narodowej, a teraz jest ich osiem. Wynik meczu pierwszej rundy Grupy Światowej II Fed Cup:

Szwecja – Polska 2:3

niedziela

Johanna Larsson – Agnieszka Radwańska 4:6, 1:6

Sofia Arvidsson – Katarzyna Piter 6:2, 6:1

Johanna Larsson, Sofia Arvidsson – Agnieszka Radwańska, Alicja Rosolska 2:6, 2:6

sobota

Johanna Larsson – Katarzyna Piter 6:1, 6:2

Sofia Arvidsson – Agnieszka Radwańska 1:6, 1:6

PAP

drukuj