Bundesliga. Rajd Lewego, pewna wygrana Borussi

Borussia Dortmund wygrała wyjazdowe spotkanie z Hannoverem 3:0. Bramki dla wicemistrza Niemiec strzelali Hummels, Lewandowski i Reus. Dla Borussi było to bardzo ważne  zwycięstwo gdyż w przypadku remisu bądź porażki mogli stracić zajmowane przez nich drugie miejsce.

Podopieczni Jurgena Kloppa od początku kontrolowali przebieg gry, stwarzali groźne akcje pod bramką gospodarzy, ale na koniec zawsze czegoś brakowało. Dopiero w 43 minucie bramkę do szatni strzelił Mats Hummels i piłkarze z Dortmundu schodzili na przerwę z przewagą jednej bramki.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. W  52 minucie podanie w środku pola otrzymał Lewandowski. Polski napastnik poszedł lewym skrzydłem poczym zszedł do środka mijając przy tym rywali jak tyczki. Kiedy już stanął „oko w oko” z Zielerem mocnym strzałem nie dał Niemcowi najmniejszych szans. Lewy w 83 minucie został zmieniony przez Juliana Schibera. W doliczonym czasie gry wynik na 3:0 ustalił Marco Reus. Reprezentant Niemiec przejął piłkę wrzuconą z głębi pola, minął bramkarza i mimo ostrego kąta wpakował piłkę do bramki. Warto wspomnieć, że przy drugiej i trzeciej bramce swój wkład miał Mchitarjan, który zanotował przy nich dwie asysty.

W drużynie gości pełne 90 minut zagrał Łukasz Piszczek. Polski obrońca wykazywał swoje zapędy ofensywne szczególnie w pierwszej połowie. Zwycięstwo BVB miało bardzo duże znaczenie albowiem w przypadku porażki lub remisu mogli stracić drugie miejsce na korzyść Schalke.

Hannover 96 Borussia Dortmund 0:3

Bramki: Hummels 43’, Lewandowski 52’, Reus 91’