Alpejski PŚ. Anna Fenninger wygrała slalom gigant w Are

Austriaczka Anna Fenninger zwyciężyła w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata rozgrywanego w szwedzkiej miejscowości Are. Druga była Francuzka Anemone Marmottan – 0,21 s straty. Polki nie startowały.

Trzecie miejsce ex aequo zajęły Austriaczka Eva-Maria Brem i Szwajcarka Lara Gut – 0,39 s straty. Po pierwszym przejeździe prowadziła Tina Maze. W drugim Słowenka spisała się słabiej. Trasę pokonała ponad 1,5 s wolniej i została sklasyfikowana na piątej pozycji.

24-letnia Fenninger to wicemistrzyni olimpijska z Soczi w tej konkurencji. W Are na półmetku rywalizacji zajmowała dopiero siódme miejsce. Zdołała jednak wywalczyć szóste w karierze pucharowe zwycięstwo. Marmottan i Brem na podium PŚ znalazły się po raz pierwszy w karierze. Pierwotnie zawody miały się odbyć w Mariborze, ale ze względu na brak śniegu przeniesiono je do Kranjskiej Gory. Tam z kolei nie odbyły się z powodu mgły oraz opadów deszczu ze śniegiem. W klasyfikacji generalnej PŚ wciąż prowadzi Maria Hoefl-Riesch. Niemka w czwartek była 21. i jej przewaga nad Fenninger zmalała do 67 pkt.