PŚ w kolarstwie górskim. Maja Włoszczowska trzecia w RPA

Maja Włoszczowska (Liv Pro XC Team) zajęła trzecie miejsce w pierwszych w sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Najszybsza w południowoafrykańskim Pietermaritzburgu była Szwajcarka Jolanda Neff. Druga ze stratą 25 sekund przyjechała na metę Norweżka Gunn-Rita Dahle-Flesjaa.

Polka finiszowała minutę po triumfatorce. Zdobywczyni Pucharu Świata w sezonie 2013 Słowenka Tanja Zakelj była 14. Druga z reprezentantek Polski – Paula Gorycka (4F Racing Team) – ukończyła wyścig na 22. miejscu, ze stratą 12.21. Neff, koleżanka Włoszczowskiej z ekipy Liv Pro XC Team, to ubiegłoroczna mistrzyni świata do lat 23 z Pietermaritzburga. Ta południowoafrykańska miejscowość jest szczęśliwym miejscem także dla Polki, wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu. Tutaj wygrała ona w 2012 roku zawody PŚ, a przed rokiem zdobyła srebrny medal MŚ.