„Wszystko postawiłem na Maryję”. Rodzina Radia Maryja po raz 29. Pielgrzymowała na Jasną Górę

Rodzina Radia Maryja pielgrzymowała w sobotę na Jasną Górę. To już 29. Pielgrzymka tej wyjątkowej wspólnoty. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Wszystko postawiłem na Maryję”.

Każdego roku w lipcu Rodzina Radia Maryja gromadzi się u stóp Królowej Polski.

– Dziękuję Panu Bogu, że powstało Radio Maryja, Telewizja Trwam, te wszystkie dzieła dla nas bardzo ważne, dla całej ojczyzny. Jednoczy nas, Polaków i za to Panu Bogu dziękuję – zaznaczył Wiktor Wolski, uczestnik pielgrzymki.  

– Myślę, że nie tylko dla mnie, ale dla całej mojej rodziny i dla tych wszystkich osób, które słuchają Radia Maryja, to wielki uniwersytet. Szczególnie katechezy i Rozmowy Niedokończone, które przede wszystkim mówią prawdę. Bo jak ojciec Tadeusz mówi: poznajmy prawdę, a prawda nas wyzwoli – tłumaczyła uczestniczka pielgrzymki.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę to największe wydarzenie w sanktuarium narodu polskiego.

W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, wydarzenie zostało ograniczone do jednego dnia przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich środków sanitarnych.

– Nasza pielgrzymka, 29. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja w tym roku pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”. To słowa wielkiego Polaka prymasa tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego – przypomniał o. Grzegorz Mój CSsR.

Modlitewne spotkanie na Jasnej Górze rozpoczęło się o godzinie 12.30 modlitwą różańcową.

Tuż po modlitwie Maciej Wróblewski oraz Eleni zagrali koncert dla zgromadzonych pielgrzymów.

Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia, której przewodniczył metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

– Droga Rodzino Radia Maryja, od prawie trzydziestu lat tworzycie wspólnotę zatroskaną o to, aby wskazywać na Chrystusa i w ten sposób przyczyniać się do rozwoju człowieka i człowieczeństwa na polskiej ziemi, a także poza jej granicami. Wspólnotę zatroskaną o to, by budować autentyczny, chrześcijański humanizm. Trwajcie moi drodzy w tym wielkim, głęboko humanistycznym dziele – mówił w czasie homilii ksiądz arcybiskup zwracając się do pielgrzymów.

Jak wskazywał, przed Polską stoi wiele lewicowych zagrożeń, którym należy się przeciwstawić.

– Miejsce chrześcijańskiego humanizmu chce zająć antyhumanizm. Miejsce obiektywnych i trwałych wartości – nihilizm. Miejsce osoby ludzkiej, stworzonej na Boży obraz i podobieństwo – dziwna istota pozbawiona tożsamości, wydana na łup złudnym i krótkotrwałym przyjemnościom zmysłowym. W tej sytuacji, podobnie jak Polscy biskupi 100 lat temu, kierujemy nasz wzrok ku Matce Bożej Jasnogórskiej – podkreślił ks. abp Marek Jędraszewski.

Bo – jak pokazuje historia naszej ojczyzny – Matka Boża otacza nas szczególną opieką.

TV Trwam News

drukuj