
Od początku roku zlikwidowano osiem porodówek
W tym roku zaprzestało działalności osiem oddziałów ginekologiczno-położniczych – poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia. Pierwszy interwencyjny punkt położniczy jest w Wągrowcu

W tym roku zaprzestało działalności osiem oddziałów ginekologiczno-położniczych – poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia. Pierwszy interwencyjny punkt położniczy jest w Wągrowcu

10 czerwca w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu odbyły się obchody upamiętniające 47. rocznicę I


W dniach od 20 czerwca do 3 lipca na Świętej Górze w Gostyniu odbędzie się kolejna edycja Dni Młodzieży „Paradiso”. Organizatorami wydarzenia są Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu oraz Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Sejmowa większość wybroniła szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego. Pozostanie na swoim stanowisku. Wniosek o jego odwołanie złożyło Prawo i Sprawiedliwość. Opozycja


Minionej nocy w Belfaście doszło do ataku nożownika z Sudanu na pracownika ochrony zdrowia. Ofiara ledwie uszła z życiem. W

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagrody IPN „Kustosz Pamięci Narodowej”. W tym roku po raz dwudziesty piąty. Laureatami zostali Anna Datkowska, Jerzy Kropiwnicki, prof. Wiesław Wysocki, Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza oraz pośmiertnie Wanda Kiedrzyńska.

Wystawę „Deportowani na step. Losy polskich zesłańców i ich rodzin w Kazachstanie” otwarto w środę w gmachu Sejmu w Warszawie.

Andrzej Poczobut, działacz mniejszości polskiej na Białorusi, ponownie zadeklarował, że we wrześniu – przed zjazdem Związku Polaków na Białorusi – zamierza wrócić na Białoruś. „W Grodnie jest mój dom, chciałbym wrócić do domu” – mówił Andrzej Poczobut na dzisiejszym briefingu zorganizowanym przez Wspólnotę Polską.
