Iran wybrał nowego przywódcę

Po kilku dniach od śmierci ajatollaha Alego Chameneiego Iran wybrał nowego przywódcę. Nie podano jednak jego nazwiska. Wszystko wskazuje na to, że w Cieśninie Ormuz na taryfę ulgową Teheranu będą mogły liczyć Chiny.

Politycy rządzącej koalicji przystąpili do werbalnego ataku na prof. P. Czarnka. Straszą również rzekomą koalicją ze środowiskiem G. Brauna

Ideowy talib, brunatny polityk i przyszły koalicjant Grzegorza Brauna – tak wybór Przemysława Czarnka na kandydata na premiera komentują rządzący. Obóz władzy szuka silnych emocji i ostrego zwarcia z nowym kandydatem. W tę brutalną rozgrywkę wciąga Rodzinę Radia Maryja, sugerując, że Polska, o jaką walczymy, „to piekło”.

Pos. J. Dziedziczak: Rząd Donalda Tuska w kwestii pomocy Polakom na Bliskim Wschodzie pokazał nasz kraj od najgorszej strony

Ludzie z Bliskiego Wschodu bardzo wysoko stawiają honor i siłę. Obserwowali oni działania polskiego rządu w zakresie ewakuacji obywateli. To bardzo ważna inwestycja na przyszłość wobec krajów, z którymi przez wiele dziesięcioleci będziemy realizować biznesy. Niestety, rząd Donalda Tuska pokazał nasz kraj od najgorszej strony. Minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski, okazał całkowitą słabość w kontekście pomocy naszym rodakom, a więc również w kontekście walczenia o dobre imię Polski – wskazał poseł Jan Dziedziczak z Prawa i Sprawiedliwości, b. minister spraw zagranicznych, na antenie Radia Maryja w sobotniej audycji „Aktualności dnia”.

Kandydat PiS na premiera wziął udział w gminnych obchodach Dnia Kobiet w Kłoczewie

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera, prof. Przemysław Czarnek, wziął udział w niedzielę w gminnych obchodach Dnia Kobiet w Kłoczewie. Wiceprezes PiS złożył życzenia wszystkim kobietom. Polityk podkreślił, że kobieta to osoba, której zawdzięczamy życie. Jak mówił, panie zasługują na opiekę oraz wsparcie państwa pod każdym względem.

68-letni Ukrainiec wiózł plakaty propagujące nazizm. Został wydalony z Polski

68-letni obywatel Ukrainy, który podróżując pociągiem wiózł plakaty propagujące nazizm, został wydalony z Polski. „Wpadł” na kolejowym przejściu granicznym w Dorohusku podczas odprawy pociągu. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli je podczas kontroli podręcznego bagażu tego mężczyzny. Zgodnie z obowiązującym prawem cudzoziemcy łamiący przepisy muszą liczyć się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale także z możliwością deportacji.