Myśląc Ojczyzna


Pobierz

Pobierz

Szczęść Boże!

Dziś Wigilia Świąt Bożego Narodzenia, sprawy polityki i emocje z nią związane ustępują uroczystemu oczekiwaniu. Wydawało się, że sukcesy Polski rozpoczęte wielkim zwycięstwem Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich i przypieczętowane październikowymi wyborami do Sejmu i Senatu, rozpoczną spokojniejszy czas Jej odbudowy. Wydawało się, że zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą już inne, bo podbudowane różnymi nadziejami, które wiążemy z nowymi władzami. I tak w wielu przypadkach jest, jednak z wielu z nas niepokoi się o swą przyszłość, wobec tworzonej nieustannie przez mniejszość dawnego układu, który przegrała wybory, atmosfery zagrożenia.

Przegrani w wyborach nie potrafią pogodzić się z nowa sytuacją, utrudniają PiS-owi przejmowanie władzy, urzędnicy w ministerstwach stosują różne nieetyczne obstrukcje wobec nowych ministrów, wmawiając im niekiedy istnienie różnych, nieistniejących jednak w rzeczywistości przeszkód i niemożności w realizacji nowych planów. Nowi ministrowie muszą strzec się różnego rodzaju oporu, ukrywania spraw, niedoinformowania.

Koniec tego roku i tegoroczne święta są więc dla nas z jednej strony czasem pewnego niepokoju w codziennych sprawach i działalności, ale z drugiej strony mamy wewnętrzne przekonanie i spokój, że siły Nieba, które jak dotychczas, tak szczęśliwie prowadzą nas Polaków do lepszej przyszłości, ku odzyskaniu wolności, są z nami.

Zbliżające się Boże Narodzenie jest dawką nadziei, są jak wpierające zawołanie byśmy się w naszej społecznej misji dla dobra Polski i Polaków nie lękali i nie zatrzymywali. Trzeba mieć bowiem dużą odporność i wewnętrzny spokój z Nieba darowany, by stawiać czoła obelgom, kłamstwom i groźbom. Wielkim wsparciem są dla nas informacje od rożnych osób, często anonimowych, że modlą się o siły dla nas, o rozeznanie dobra i o dokonywanie najlepszych wyborów.

Doprowadziliśmy właśnie do znowelizowania ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, którą z naruszeniem Konstytucji uchwaliła sobie tracąca władzę Platforma wraz ze swoimi zaprzyjaźnionymi sędziami Trybunału Konstytucyjnego.

Po świętach, w przyszłym tygodniu, będziemy uchwalać budżet pozostawiony nam przez PO/PSL, który także musieliśmy zmodyfikować w najbardziej rażących sytuacjach, by zmienić PO-wski budżet w kierunku realizacji podstawowych potrzeb polskiego społeczeństwa, rodzin, Polskiego Państwa. Zmiana priorytetów pozwoli już od przyszłego roku, od kwietnia, wesprzeć polskie rodziny wychowujące dzieci, pozwoli ulżyć osobom po 75 roku życia, zwalniając ich z płacenia, na początku z podstawowych dla starszego wieku leków. Od nowego roku będziemy tak samo aktywnie jak dotychczas pracować nad nową organizacją mediów publicznych, polskiej telewizji i radia, by uwolnić je wreszcie z rąk lewicowych i lewackich, PO-wsko – SLD-owskich grup, które ciągle działają jako sztaby wyborcze przegranej mniejszości politycznej. Postaramy się tak zmienić organizację mediów publicznych, by realizowały nasze, narodowe interesy.

Planowane jest przy tej okazji zwolnienie od obowiązku zapłacenia zaległości w opłatach abonamentu, do czego nieodpowiedzialnie wzywał ówczesny, pożal się Boże, polski Premier Donald Tusk, który chciał wówczas obcięciem środków finansowych dla publicznego radia i telewizji, doprowadzić je do ruiny finansowej, a następnie, jak mówią niektórzy, planowano się na tym majątku radiowo-telewizyjnym uwłaszczyć, co częściowo niestety się udało. Tak więc zaraz po nowym roku naprawimy radio i telewizję publiczną, by nie budziły one, jak obecnie, żywiołowych protestów i demonstracji przeciwko ich niewiarygodności i kłamstwom.

Rokosz sędziów Trybunału Konstytucyjnego przeciwko Polskiemu Państwu trwać pewnie będzie jeszcze jakiś czas, aż do chwili, gdy uda się zebrać większość zdolną do zmiany Konstytucji. Prosimy jednak nie przejmować się zanadto, bo po to Państwo nas wybraliście, swych posłów, by te różne polityczne sprawy za Was i dla Was w Sejmie i rządzie załatwiać.

Starajcie się Państwo w czasie świąt poświęcić, ile się da czasu i swej uwagi sprawom ducha i sprawom rodziny. Radujmy się z narodzin Pana Jezusa. Wspierajcie nas Państwo modlitwą, bo dziś i polski Kościół i całe nasze Państwo potrzebuje obrony i nieustającego wsparcia.

Składając wszystkim życzenia błogosławieństwa Bożego od nowonarodzonego Dzieciątka, pozostajemy w wierze, że jeśli Pan Bóg z nami, to damy radę!

Szczęść Boże!

drukuj