Pielgrzymki Młodych na Jasną Górę

Świętość to normalność

Pod takim hasłem odbywać się będzie szesnasta już Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę 24 maja, na którą serdecznie zapraszamy Ciebie drogi czytelniku – droga czytelniczko :-).

Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę mają już swoją szesnastoletnią historię. Narodziły się z potrzeby serca, by przyprowadzić młodzież do Maryi w Jej sanktuarium i powierzyć Jej matczynej opiece. Po kilku latach, gdy wspaniałe, lipcowe spotkania Rodziny Radia Maryja “zadomowiły się” już na stałe w tradycji Radia Maryja, powstał pomysł, by osobne spotkania zorganizować dla dzieci i dla młodzieży.

Co nas czeka w tym roku?

Na pewno niesamowita i niezapomniana przygoda spotkania z Bogiem, Maryją oraz z innymi uczestnikami pielgrzymki. Rozpoczynamy o godz. 16.00 mocnym uderzeniem pięknej muzyki, którą wykonywać będą młodzi muzycy zebrani pod batutą Zbigniewa Małkowicza, wieloletniego dyrygenta i aranżatora największych teatrów muzycznych w Polsce. Wśród muzyki, tańca i śpiewu nie zabraknie czasu na modlitwę, podczas której będziemy Pani Jasnogórskiej przedstawiać nasze radości jak i troski. Oczywiście szczytem spotkania będzie Uroczysta Msza święta o godz. 19.00 sprawowana pod przewodnictwem Ks. Bp. Ireneusza Pękalskiego, biskupa pomocniczego diecezji łódzkiej. Nasze piękne spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim, zawierzając Maryi koleiny rok naszego życia.

Podczas tej Pielgrzymki pragniemy zatrzymać się nad naszą świętością, ucząc się jej od św. Jana Pawła II oraz od bł. Karoliny Kózki, której 100-lecie jej tragicznej śmierci w tym roku obchodzimy. Czym jest świętość? czy jest czymś smutnym, poważnym, sztywnym, a może radosnym, spontanicznym, czymś normalnym? Aby odpowiedzieć sobie na te pytania pomocna na pewno będzie XVI Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę, na którą jeszcze raz serdecznie Cię zapraszamy 🙂XVI Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę-plakat


Archiwum Pielgrzymek Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

rok 2014
rok 2013

rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007

Hymny Pielgrzymek Młodych na Jasną Górę

drukuj