Zwiastun dotyczący Pielgrzymki do Ziemi Świętej

Z inicjatywy Ojca Świętego Benedykta XVI Kościół powszechny przeżywa Rok Wiary, podczas którego chrześcijanie są w sposób szczególny wezwani, aby podjąć pracę nad rozwojem swojej wiary.

Audio MP3
Pobierz

Wśród licznych inicjatyw podejmowanych w tym czasie jest i ta, którą podpowiada Kongregacja Nauki Wiary, że ważną rzeczą będzie także zachęcanie do udziału w pielgrzymkach do Ziemi Świętej, miejsca związanego z obecnością Jezusa Zbawiciela i Maryi Jego Matki.

Konkretną odpowiedzią na to wskazanie jest inicjatywa, aby w dniach od 2 – 9 marca przyszłego roku Rodzina Radia Maryja udała się z pielgrzymką do Ziemskiej Ojczyzny Pana Jezusa i Jego Niepokalanej Matki czyli do samych źródeł naszej wiary.

Zorganizowanie i przeprowadzenie pielgrzymki zostało powierzone franciszkańskiemu Komisariatowi Ziemi Świętej w Krakowie, który organizuje pielgrzymki do Ziemi Świętej od 1907 roku, a także w minionych latach zorganizował kilkanaście pielgrzymek narodowych.

W programie pielgrzymki są wszystkie miejsca związane z życiem i działalnością nauczyciela z Nazaretu i Jego Matki: Nazaret, Kana Galilejska, Góra Tabor, Jezioro Galilejskie, rzeka Jordan, Betlejem, Ain Karem i serce chrześcijaństwa – Jerozolima.

Organizatorzy zapewniają przelot z Polski do Ziemi Świętej, zakwaterowanie w hotelach, 3 posiłki dziennie, wszystkie bilety wstępu, autokar, przewodnik i bezpieczny powrót.

Organizatorzy z myślą o jak najdogodniejszym dotarciu z miejsca zamieszkania zarezerwowali samoloty, które zabiorą pielgrzymów z czterech miast Polski: Gdańska, Katowic, Łodzi i Warszawy, do tych samych miejsc wrócą pielgrzymi.

Bliższe informacje pielgrzymi indywidualni i grupy zorganizowane mogą uzyskać oraz zapisać się  na pielgrzymkę:

Komisariat Ziemi Świętej
Ul. Reformacka 4
31 – 012 Kraków
Tel. 12 421 68 06
Tel. kom. 666 398 214
E- mail: biuro@terrasancta.pl

 

Biuro Komisariatu jest czynne od  poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.45

Obecność w Ziemi Świętej umocni naszą wiarę, a także będzie wyrazem solidarności z lokalnym Kościołem, który jest matką wszystkich Kościołów.

drukuj