Piero della Francesca, Zmartwychwstanie Jezusa, (ok. 1465), foto. Wikipedia

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa faktem historycznym!

Zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem historycznym. Badania naukowe mówią wprost, że było to wydarzenie, które miało miejsce w konkretnym czasie i miejscu. Mamy też materialne znaki zmartwychwstania.

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa to najważniejsze wydarzenie w dziejach ludzkości i jest to wydarzenie, które jest potwierdzone historycznie. Co więcej, jest to jedno z najlepiej udokumentowanych wydarzeń w historii ludzkości.

– Są to przede wszystkim Ewangelie. One świadczą o historyczności postaci Jezusa. Także sam fakt zmartwychwstania Chrystusa jest poświadczony historycznie – poprzez osoby, które spotkały go po zmartwychwstaniu, a także poprzez świadectwo wszystkiego, co działo się wyniku zmartwychwstania – mówił ks. dr Leszek Jażdżewski, teolog, historyk.

Mamy także materialne źródła, które zaświadczają o tym, że Jezus Chrystus zmartwychwstał.

– To przede wszystkim pusty grób, to Całun Turyński, a także chusta z Manopello, to dowody, które dobitnie świadczą, że Jezus Chrystus żył,  nauczał i zmartwychwstał – wskazał ks. dr Leszek Jażdżewski.

Całun Turyński, w który zostało owinięte ciało Chrystusa po śmierci, to na dla chrześcijan największy dowód i relikwia męki oraz zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. To na nim Jezus zostawił nam odbicie całego swojego ciała.

– Patrząc na Całun Turyński, dowiadujemy się z niego, jak rzeczywiście wyglądał Jezus Chrystus. Dodatkowo chusta z Manopello uzupełnia ten obraz. Co ciekawe, Całun jest najbardziej badaną rzeczą w historii, jaka miała miejsce. Badania przeprowadzono w sposób wieloaspektowy z wykorzystaniem najnowocześniejszych wynalazków techniki. Prawie wszyscy badający ten Całun przeżyli głębokie nawrócenie – podkreślił teolog.

Naukowcy nie potrafią wytłumaczyć, jak doszło do powstania tego wizerunku, podobnie jest z odbiciem twarzy Chrystusa na chuście z Manoppello. To nią św. Weronika miała otrzeć twarz naszego Zbawiciela podczas Jego męczeńskiej drogi na Golgotę. Na podstawie danych historycznych jesteśmy w stanie określić prawdopodobną datę zmartwychwstania Chrystusa. To 9 kwietnia 30 roku naszej ery.  

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl