fot. Tomasz Strąg

Zakończenie peregrynacji kopii Obrazu Jasnogórskiego w Toruniu

Dziś dobiega końca peregrynacja Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej w diecezji toruńskiej. Uroczyste pożegnanie tego wizerunku przez diecezję odbędzie się o godz. 16.00 na placu przy świątyni OO. Paulinów, skąd rozpoczęła się peregrynacja.

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej wędrował i nawiedzał wszystkie wspólnoty parafialne w miastach i wioskach diecezji toruńskiej. Wierni przyjmowali obraz w swoich domach.

Ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz diecezji toruńskiej powiedział, że podczas peregrynacji obrazu „prosiliśmy Maryję, by prowadziła nas drogą wiary, gdy jest ona wystawiana na próby i zagrożenia w dzisiejszym świecie”.

–  Rok Wiary, obchodzony w Kościele powszechnym, przeżywaliśmy razem z Maryją, która dała nam przykład wiary ufnej i żywej, czyli przekładanej na nasze życie i codzienność – zaznaczył ks. bp Andrzej Suski.

Ponadto Ksiądz Biskup podkreślił, że trudno w szczegółach określić duchowe owoce tej peregrynacji, ponieważ rodzą się one w tajnikach dusz ludzkich.

Znaki zewnętrzne mówią jednak same za siebie: liczny udział w rekolekcjach przygotowujących nawiedzenie, liczne spowiedzi i Komunie św., doświadczenie piękna i mocy modlitwy, stągwie napełniane zapisami zawierzeń, podziękowań, próśb i zobowiązań do lepszego życia – powiedział ks. bp Andrzej Suski.

Niech jeszcze raz, potężnym głosem diecezji, wybrzmi nasza prośba do Matki Bożej: „nieustającą pomoc nam okaż i drogą wiary Matko nas prowadź” – akcentował ks. bp Suski.

Zaproszenie-na-zakończenie-peregrynacji

Kliknij, aby powiększyć

 

RIRM/Diecezja Toruńska

drukuj