fot. episkopat.pl

XVI Święto Dziękczynienia

4 czerwca w całej Polsce obchodzone jest XVI Święto Dziękczynienia. Dzisiejszym obchodom towarzyszy hasło: „Dziękujemy za czyniących pokój”. Mszy świętej w Warszawie intencji harcerzy i młodzieży przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Święto Dziękczynienia rozpoczęła procesja z relikwiami bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

O potrzebie modlitwy o pokój mówił w czasie homilii ks. bp Sławomir Oder. Ordynariusz diecezji gliwickiej był postulatorem procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II, a także procesu beatyfikacyjnego ks. Frelichowskiego.

– Dlatego tak ważne jest, abyśmy kierowali nasz wzrok ku Bogu, dawcy prawdziwego pokoju (…). Prośmy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, abyśmy i my potrafili postrzegać nasz świat nie tylko jako trudny, pełen niepewności i zagrożeń, ale abyśmy uczyli się i umieli przyjmować go jako okazję, sposobność, aby we współczesnym świecie być uczestnikami tajemnicy Trójcy Przenajświętszej – wskazał ks. bp Sławomir Oder.

Święto Dziękczynienia towarzyszy nam od 2008 roku. To podziękowanie Bogu za uchwalenie Konstytucji 3 maja. Wierni dziękowali dziś także za 35-lecie sakry biskupiej metropolity warszawskiego.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl