XIII Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja

Dzisiaj (28 maja 2011) gromadzi się na Jasnej Górze XIII Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja.

Jest to doroczne spotkanie młodych katolików, którzy korzystając z formacji duchowej prowadzonej za pośrednictwem tej katolickiej rozgłośni, przybywają na Jasną Górę, by ponowić swoje zawierzenie Maryi, wspólnie podziękować za beatyfikację Jana Pawła II i duchowo przygotować się do przeżycia Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie, w sierpniu br.

Mottem pielgrzymki są słowa „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze”, nawiązujące do hasła ŚDM. Swoje przesłanie do zgromadzonej młodzieży przekazał za pośrednictwem telewizyjnego nagrania, które zostanie odtworzone na telebimie, Ks. Bp Henryk Tomasik, Przewodniczący Rady ds. duszpasterstwa młodzieży Konferencji Episkopatu Polski. Mszy Św., która sprawowana będzie wieczorem, po Apelu Jasnogórskim, przewodniczyć będzie i wygłosi homilię Ks. Bp Grzegorz Kaszak z Sosnowca.

W programie pielgrzymki młodych przewidziano: koncert „uwielbieniowy” w wykonaniu muzyków tworzących tzw. Inicjatywę Uwielbieniową z Poznania, pod kierunkiem Leopolda Twardowskiego, następnie czas świadectw ludzi młodych mówiących o potrzebie budowania na Chrystusie, kolejnym punktem będzie wspólna modlitwa różańcowa młodych, z rozważaniami Jana Pawła II odtwarzanymi z nagrania, dalej Apel Jasnogórski i Msza Św. Oprawę Mszy Św. przygotował zespół Musica Nova Calisiensis – znany dawniej jako chór duszpasterstwa akademickiego w Kaliszu, pod dyrekcją Jakuba Tomalaka, który jest również autorem hymnu polskich pielgrzymów udających się do Madrytu „Zbudowani na Chrystusie”. Ta sama pieśń została wybrana jako hymn XIII Pielgrzymki Młodych Słuchaczy. Od kilku lat, stałym elementem pielgrzymki jest wymienianie się różańcami. Ten prosty gest ma symbolizować wzajemną gotowość młodych do modlitwy za siebie. Towarzyszy temu wymiana kontaktów telefonicznych, która pozwala podtrzymywać wzajemne więzi i trwałość zobowiązania do pamięci w modlitwie różańcowej o drugiej osobie, która podarowała i otrzymała w zamian różaniec.

Zawsze ważnym punktem pielgrzymki jest przesłanie telegramu do Ojca Świętego, jako znaku jedności z nim wraz z zapewnieniem o modlitwie w jego intencjach. Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja gromadzi corocznie od kilku do kilkunastu tysięcy młodych.

O. Piotr Andrukiewicz CSsR 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl