Wirtualna platforma rekolekcyjna na Wielki Post

Od Środy Popielcowej na stronie www.kimonjest.pl można śledzić wirtualne rekolekcje wielkopostne. Hasło przewodnie rekolekcji brzmi: „Kim On jest?”. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich tych, którzy mają wiele zajęć, ale zawsze znajdą czas, by zajrzeć do Internetu.

Pomysłodawcą rekolekcji jest ks. Krzysztof Jończyk, wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku w diecezji płockiej.

 „Kim On jest?” to wirtualne codzienne rekolekcje wielkopostne dla zapracowanych i zabieganych ludzi.  To wirtualna platforma, która inauguruje swoje działania w  Środę Popielcową, a  zakończy je w  Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Te rekolekcje pozwolą lepiej przeżyć czas Wielkiego Postu, otworzyć swoje serce, sumienie i spróbować szczerze powierzyć się Bogu i Jego miłości – tłumaczy ks. Krzysztof Jończyk.

Na stronie „Kim On jest?” można znaleźć m.in. codzienne rozważania Ewangelii, rachunki sumienia, materiały do osobistej medytacji.

Inicjatywa skierowana jest głównie do osób, które mają wiele obowiązków, ale potrafią znaleźć czas, by zajrzeć do Internetu. Ponadto, rekolekcje mogą pomóc w czasie Wielkiego Postu przygotować się do najważniejszych dla chrześcijan świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Wirtualne rekolekcje „Kim On Jest?” są kontynuacją ewangelizacyjnej akcji „Płońskie BMW” – „Bliżej, Mocniej, Więcej”.

RIRM/ Diecezja Płocka

drukuj