„Wierzę w Kościół Chrystusowy” – nowy program duszpasterski 2022/23

W pierwszą niedzielę Adwentu w życie wchodzi nowy program duszpasterski Kościoła w Polsce na lata 2022/23. Przyświeca mu hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. „Kiedy świat coraz bardziej nastaje na Kościół, tym bardziej trzeba nam dobrze znać naturę i istotę Kościoła, jego zadania, cele, jego sens” – wskazuje ks. bp Andrzej Czaja, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.

Projekt programu duszpasterskiego wyrasta z analizy sytuacji Kościoła, która dość powszechnie uważana jest za trudną. Przygotowała go Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Jej przewodniczący ks. bp Andrzej Czaja powiedział, że najważniejszym zadaniem jest obecnie odnowienie wiary w Kościół.

– Wiara w Kościół jest w dość głębokim kryzysie. Coraz częściej nie wierzymy temu, co Kościół mówi i co naucza, a bardzo często jest tak, że nie do końca wiemy co wyznajemy. Sytuacja jest taka, że kiedy świat coraz bardziej nastaje na Kościół, tym bardziej trzeba nam dobrze znać naturę i istotę Kościoła, jego zadania, cele, jego sens. Dlatego potrzebujemy zgłębić prawdę o Kościele, tę prawdę, która jest nam objawiona przez samego Pana Boga – powiedział ks. bp Andrzej Czaja.

Na program duszpasterski Kościoła w Polsce na lata 2022/23 składa się pięć zeszytów tematycznych. Trafiają one do diecezji, a potem do parafii.

Pierwszy z zeszytów jest teoretyczny, drugi pomaga w tworzeniu homilii, trzeci jest poświęcony liturgii, czwarty pomaga w formacji członków parafialnych rad duszpasterskich i w pracy z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych, a piąty jest poświęcony maryjności.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl