„Wierzę w Kościół Chrystusa” – polonijna Rodzina Radia Maryja po raz XXIII pielgrzymuje do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown

Rodzina Radia Maryja zza oceanu po raz XXIII będzie dziś pielgrzymować do Amerykańskiej Częstochowy. Modlitewnemu spotkaniu w Doylestown w Pensylwanii będzie towarzyszyć hasło „Wierzę w Kościół Chrystusa”.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Tomasza Pety z Kazachstanu.

O przebiegu spotkania Rodziny Radia Maryja w Amerykańskiej Częstochowie mówi o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor centrali rozgłośni Radia Maryja w Chicago.

– Rozpoczynamy o godzinie 12.00 czasu lokalnego. W Polsce będzie to godzina 18.00. Rozpoczynamy programem słowno-muzycznym zadedykowanym św. Janowi Pawłowi II, dlatego że chcemy solidaryzować się w obronie jego dobrego imienia i przypominać jego nauczanie, które jest tak szargane. Będzie to montaż przepięknie przygotowany z zespołem „Polskie nadzieje” z Kanady, który już występował u nas w 2018 roku. Jest to rodzinny zespół z Kanady, który pięknie śpiewa pieśni religijne i patriotyczne – informuje o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

Transmisja Polonijnej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do „Amerykańskiej Częstochowy” rozpocznie się o godz. 18.00 (12.00 czasu lokalnego) na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj