We wrześniu odbędzie się na Jasnej Górze Kongres Różańcowy

Po hasłem „Różaniec ratunkiem dla świata” w dniach 6–8 września odbędzie się na Jasnej Górze I Kongres Różańcowy. W programie są m. in. konferencje, projekcje filmów, oratorium maryjne oraz procesja na wałach jasnogórskich.

Jak informują organizatorzy, chodzi o „ukazanie aktualności i siły modlitwy różańcowej oraz zaprezentowanie i zintegrowanie wspólnot różańcowych w Polsce”.

Kongres rozpocznie się 6 września Mszą św. pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego ks. abp. Wacława Depo, po której przeor Jasnej Góry, o. Marian Waligóra OSPPE poprowadzi modlitwę różańcową na placu jasnogórskim.

W programie kongresu znalazły się m.in. projekcja filmu „Teraz i w godzinę śmierci” w reżyserii Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka, cykl wykładów poświęconych sile modlitwy różańcowej, które wygłoszą ks. prof. Janusz Królikowski oraz dominikanie o. Jacek Salij OP i o. Stanisław Przepierski OP, oratorium maryjne „Korona w cyklu świąt maryjnych” oraz procesja na wałach jasnogórskich prowadzona przez paulinów.

Świadectwa o wartości modlitwy na różańcu wygłoszą Magdalena Buczek ze wspólnoty Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, Marcin Dybowski z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i Urszula Strynowicz ze wspólnoty Żywego Różańca. Wydarzenie zakończy uroczysta Msza św. sprawowana o godz. 11.00 na szczycie jasnogórskim pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Michalika.

W wydarzeniu wezmą również udział ks. kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki, ordynariusz warszawsko-praski ks. abp Henryk Hoser SAC oraz ks. bp pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial.

Organizatorami kongresu są Stowarzyszenie Żywy Różaniec, Papieskie Dzieła Misyjne, Jasnogórska Rodzina Różańcowa oraz Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl