Watykan. Zamknięty, ale nie opancerzony samochód dla papieża w Egipcie

Ojciec św. Franciszek podczas wizyty w Egipcie w piątek i sobotę będzie jeździł samochodem zamkniętym, ale nie opancerzonym – powiedział rzecznik Watykanu Greg Burke na poniedziałkowym briefingu poprzedzającym podróż. Wyjaśnił, że takie jest życzenie papieża.

W czasie spotkania z dziennikarzami Burke podkreślił, że Watykan nie jest szczególnie zaniepokojony kwestiami bezpieczeństwa w czasie tej wizyty.

„Żyjemy w świecie, w którym aspekt ten stanowi część życia, ale idziemy naprzód spokojnie, zgodnie z wolą Ojca Świętego” – stwierdził dyrektor biura prasowego Watykanu.

Zauważył, że kwestie bezpieczeństwa dotyczą także Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji czy USA.

„Papież po ostatnich zamachach w Egipcie potwierdził swą wolę, by tam pojechać na znak bliskości. Nie jesteśmy zaniepokojeni” – oświadczył rzecznik.

W dwóch zamachach na kościoły koptyjskie w Egipcie w Niedzielę Palmową zginęło ponad 40 osób, a około 100 zostało rannych.

W czasie dwudniowej wizyty w Kairze Franciszek spotka się z egipskim prezydentem Abd el-Fatahem es-Sisim i odwiedzi teologiczny uniwersytet muzułmański al-Azhar, gdzie wygłosi przemówienie podczas międzynarodowej konferencji na temat pokoju.

Papież przeprowadzi także rozmowę z patriarchą Kościoła koptyjskiego Tawadrosem II i odprawi Mszę św. na terenie bazy lotniczej pod Kairem.

Watykan zapowiedział też, że Franciszek odda hołd ofiarom zamachu na chrześcijan w kairskim kościele świętych Piotra i Pawła, do którego doszło w grudniu zeszłego roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl