Uroczyści ku czci św. Maksymiliana bez pielgrzymek z powodu epidemii

Z powodu epidemii uroczystości ku czci św. Maksymiliana Kolbego, które przypadają 14 sierpnia, będą miały inny charakter niż zwykle. Nie będzie nabożeństw, pielgrzymek do byłego KL Auschwitz, ani też Mszy św. na jego terenie – podało Centrum św. Maksymiliana.

Tradycyjnie uroczystości, które przypadają w dniu męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana w niemieckim obozie Auschwitz, inaugurują nabożeństwa w kościołach w Harmężach i Oświęcimiu. Po nich z obu świątyń wychodzą pielgrzymki modlitewne do byłego obozu, gdzie przez blokiem 11 odprawiana jest msza św.

„W tym roku decyzją ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej o godz. 10.30 w trzech kościołach równocześnie zostaną odprawione Msze św.” – podało Centrum.

Msza św. w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu odprawiona zostanie dla wiernych z diecezji bielsko-żywieckiej. W oświęcimskim kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych modlili się będą uczestnicy Marszu Życia Polaków i Polonii. W świątyni pw. Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach eucharystia odprawiona zostanie dla wspólnot Rycerstwa Niepokalanej.

„Po zakończeniu uroczystości delegacja z każdego z kościołów uda się do Muzeum Auschwitz, aby złożyć kwiaty na placu apelowym, pod Ścianą Straceń i w celi śmierci ojca Maksymiliana” – podało Centrum św. Maksymiliana.

Centrum św. Maksymiliana jest ośrodkiem pamięci i modlitwy, a zarazem wotum wdzięczności za życie, dzieło i ofiarę Maksymiliana Kolbego. Prowadzą je franciszkanie oraz Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego. Podczas II wojny światowej w Harmężach istniał podobóz Harmense należący do KL Auschwitz.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl