Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Dziś rozpoczęliśmy 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To jedna z wielu inicjatyw trzeźwościowych Kościoła w Polsce. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Młodzi, nie dajcie się zniewolić”.

Szczególną intencją tegorocznych modlitw są Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie.

– Już w ubiegłym roku kierowaliśmy taką prośbę, aby z racji ŚDM nie tylko młodzi, ale również i dorośli podjęli długi czas abstynencji, zarówno w sierpniu, jak i na cały rok. Rok przygotowań, aby podjąć ten szczególny dar w intencji polskiej młodzieży, w intencji młodzieży całego świata, która też jest dotknięta tym problemem, zwłaszcza młodzież europejska – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości podkreśla, że spożycie alkoholu powoduje liczne grzechy, odstępstwa od wiary,  czy też jej osłabienie. Dlatego tak ważny jest Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

– Jest to czas wynagradzania Panu Bogu za grzechy wynikające z nadużywania alkoholu, okres prośby do Pana Boga o opamiętanie się, ale też budzenie takiej świadomości, że jest problem. I żebyśmy podjęli wspólnie, jako wielka rodzina Kościoła ten problem. Zauważmy wszystkich tych, którzy cierpią przez nadużywanie alkoholu – podkreśla ksiądz biskup.

Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu potrwa do soboty 13 lutego.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl