fot. pixabay.com

Światowy Różaniec Kobiet. E. Kowalewska: Modlimy się we wszystkich intencjach, które są dla nas ważne, czyli przede wszystkim o ochronę życia i o ochronę rodziny

W przypadającą dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny  w wielu krajach organizowany jest Światowy Różaniec Kobiet. Do inicjatywy zgłosiły się kobiety z ponad 25 krajów, w tym z Polski. Ich celem jest uczczenie Maryi w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, a także modlitwa w intencjach pokoju, Kościoła, obrony życia, małżeństwa i rodziny.

Do wzięcia udziału w modlitwie – zarówno w domach, kościołach, jak i na ulicach miast – zachęca dyrektor Human Life International Polska, Ewa Kowalewska.

– Dotychczas na ulicach widzieliśmy różaniec mężczyzn, teraz my – panie mamy swój dzień różańca. Będziemy się modlić. Każdy może się przyłączyć. W Gdańsku będzie to przejście między Bazyliką św. Brygidy a Bazyliką Mariacką. To wspaniały pomysł. Modlimy się we wszystkich intencjach, które są dla nas ważne, czyli przede wszystkim o ochronę życia, o ochronę rodziny, o ochronę wszystkiego, co jest dla nas istotne. Są także intencje własne – zaznaczyła Ewa Kowalewska.

Modlitewna inicjatywa kobiet w Gdańsku rozpocznie się o godz. 17.00 Mszą św. w Bazylice św. Brygidy. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Krajowej Rady Duszpasterstwa Kobiet KEP. Po niej kobiety udadzą się na procesję z lampionami do Bazyliki Mariackiej. W drodze odmawiany będzie Różaniec.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl