fot. Irena Miazga

Spotkanie opłatkowe słuchaczy Radia Maryja w Calgary

Co roku Rodzina Radia Maryja gromadzi się na spotkaniach opłatkowych, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Jedno z takich spotkań miało miejsce w Calgary w Kanadzie. Polacy mieszkający na emigracji dziękowali Panu Bogu za 28 lat istnienia Radia Maryja.

To już kilkunastoletnia tradycja. Każdego roku spotkanie opłatkowe organizowane w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Calgary w Kanadzie gromadzi naszych rodaków mieszkających na emigracji, dla których Radio Maryja i TV Trwam są niezwykle ważne.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować – poprzez osobę ojca Piotra, który jest tutaj z nami obecny – za Radio Maryja, za TV Trwam. Podziękować za te media katolickie, które powiedzmy sobie szczerze są jedynymi – ogólnokrajowymi – mediami w pełni katolickimi. Mediami, które dają nam ewangelizację, możliwość wspólnej modlitwy, co jest najważniejsze, ale również dają nam ogląd na sprawy społeczno-polityczne, co jest bardzo ważne, nie do przecenienia – podkreślał ks. Jacek Walkiewicz TChr, przełożony Prowincji Północnoamerykańskiej Księży Chrystusowców

Polacy z Calgary i okolic nie wyobrażają sobie codzienności bez Radia Maryja i TV Trwam. Te katolickie media każdego dnia rozwijają ich duchowo, budzą nadzieję, są ostoją prawdy i patriotyzmu.

– Radio Maryja nieustannie i nieustraszenie daje świadectwo prawdzie. Jest latarnią morską wskazującą Polsce i Polakom nowy kierunek postępowania w życiu, drogą wierności Bogu w świetle Przykazań Bożych, droga miłości Ojczyzny pomimo burz i nawałnic atakujących Polskę wewnątrz i zewnątrz – akcentowała s. Teresa Bosowska ze Zgromadzenie Sióstr świętego Dominika.

Centralnym punktem uroczystego świątecznego spotkania była Msza św., podczas której modlono się w intencji Ojca Świętego, Kościoła, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Eucharystię uświetnił śpiew chóru Vox Populi, który obchodzi 10 – lecie swojej działalności.

Nieodłącznym elementem świątecznego spotkania było wspólne łamanie się opłatkiem oraz składnie sobie życzeń.

– Witamy, witamy, witamy. Cieszymy się, cieszymy się, cieszymy się. I na koniec Alleluja i do przodu – witał wszystkich zgromadzonych ks. Adam Bobola TChr, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Calgary.

Na stołach gościły polskie potrawy. Nie zabrakło także najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Były także tańce ludowe w wykonaniu zespołu „Polanie”

Koło Przyjaciół Radia Maryja w Calgary istnieje od 11 lat. Dzięki takiej wspólnocie i takim spotkaniom Polacy mieszkający na emigracji czują łączność ze swoją ukochaną Ojczyzną.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl