fot. episkopat.pl

Sesja Rady Biskupów Diecezjalnych

W godzinach popołudniowych odbędzie się dziś sesja Rady Biskupów Diecezjalnych w formie online. Spotkanie będzie miało charakter techniczny i będzie dotyczyć implementacji dokumentów synodalnych na etapie diecezjalnym.

„Spotkanie biskupów diecezjalnych będzie koncentrować się wokół dokumentów synodalnych, które zostały przesłane przez Stolicę Apostolską w ostatnim czasie do księży biskupów, czyli Dokumentu Przygotowawczego XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów oraz Vademecum” – podkreślił ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Rzecznik KEP zaznaczył, że będzie to jedyny punkt spotkania. Ma ono pomóc w przygotowaniu wskazań praktycznych do synodu ujednoliconych dla wszystkich diecezji w Polsce.

„W związku z tym, że spotkanie będzie miało charakter techniczny, nie jest spodziewany komunikat po jego zakończeniu” – powiedział ks. Leszek Gęsiak SJ.

BP KEP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl