fot. pixabay.com

Rodzina różańcowa z Madrytu zorganizowała noworoczny-internetowy koncert kolęd i pastorałek

Madrycka rodzina różańcowa powitała Nowy Rok internetowym koncertem kolęd i pastorałek. Wzięły w nim udział rodziny nie tylko z Hiszpanii, ale także z Holandii, Włoch, Niemiec i Polski. „To był transgraniczny noworoczny koncert COVID-owy!” – podkreślają jego uczestnicy.

Noworoczny koncert rozpoczął Fernando Labrada, który śpiewał kolędy po polsku, hiszpańsku i łacinie. Dużo radości wniosły dzieci, a szczególnie Karolinka, Miriam i Federico. Zabrzmiały też utwory Mozarta i Chopina.

„Nasza rodzina różańcowa przywitała Nowy Rok pięknym koncertem kolęd międzynarodowych. Były kolędy śpiewane oraz grane utwory instrumentalne z Holandii, z Rzymu, z Niemiec, i także tutaj od nas z Madrytu, z Hiszpanii. Mam łzy wzruszenia, kiedy przypominam sobie wczorajszy wieczór. Było to coś niesamowitego” – wskazuje Anna Fryc.

„Wiedeń ma swój koncert noworoczny, a my, pozamykani w domach w Hiszpanii, Holandii, Belgi, w Niemczech czy we Włoszech, pomyśleliśmy: <<Ach, co tam, też możemy mieć swój koncert>>. Wykorzystaliśmy internet. I tak, mieliśmy pianino z Holandii, flet i kolędowanie prosto z Rzymu, pianino i kolędowanie z Niemiec. I oczywiście kolędy w języku polskim i hiszpańskim prosto z Madrytu” – mówi Jacek Dominik z Holandii.

Zdaniem Aliny i Zenona Kwietniewskich, internet jest bardzo pożyteczny, ale nie zastąpi jednak bezpośredniego kontaktu:

„Chcielibyśmy się ze wszystkimi jak najszybciej spotkać! Także wszystkiego dobrego, szczęśliwego Nowego Roku, zdrówka przede wszystkim i Bożego błogosławieństwa” – mówią.

Madrycka rodzina różańcowa powstała w marcu podczas pierwszego lockdownu w Hiszpanii. Odtąd codziennie łączy się wieczorem na modlitwie. Z biegiem czasu do inicjatywy przyłączyły się polskie rodziny z innych krajów.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj