Rodzina Radia Maryja spotkała się w Toronto

W niedzielę w Toronto odbyło się opłatkowe spotkanie radiowej rodziny. Rozpoczęła je Eucharystia sprawowana w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W spotkaniu uczestniczyli goście z Polski, a wśród nich o. Janusz Sok – Prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, a także o. Tadeusz Rydzyk – Dyrektor  Radia Maryja. Do tej pory spotkania w Ameryce Północnej odbyły się już m.in. w Los Angeles, na Florydzie, w Chicago.

– Widzę większe zainteresowanie Polonii sprawami Ojczyzny, Radia Maryja, a także tym co dzieje się jeśli chodzi o wolność słowa, wolność wypowiedzi w Polsce. To wszystko w kontekście zmagań o multipleks dla TV Trwam. Jednak przede wszystkim są to spotkania o charakterze religijnym i rodzinnym, bo mamy Boże Narodzenie, czas w którym przede wszystkim rozpamiętujemy i cieszymy się z tego, że Jezus Chrystus, Syn Boży stał się człowiekiem. Przyszedł do nas, aby dać nam zbawienie, Bożą Miłość, objawić kim naprawdę jest Bóg dla nas i kim my jesteśmy dla Niego – powiedział o. Jacek Cydzik, redemptorysta.

Polonia jest bardzo zatroskana o losy Telewizji Trwam. Jak mówi o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja „obecnie ważne jest zaangażowanie świeckich w dzieło nowej ewangelizacji. W tym kontekście ogromnie ważna jest sprawa przyznania Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie”.

– Dowiaduje się, że protesty pisane drogą e – mailową do Krajowej Rady są usuwane bez przeczytania. To mówi samo za siebie. Niech każdy oceni co o tym myśleć. W każdym bądź razie dalej piszmy protesty i mówmy ludziom. Dalej zbierajmy podpisy pod protestami do Krajowej Rady. Róbmy wszystko co jest możliwe. Tu chodzi o wolność. To jest bardzo poważna sprawa. Nawet w komunizmie nie zamykano ust. W komunizmie nie przyznawali się do tego, że kontrolują kazania księży. Dzisiaj oficjalnie mówi się, że będą kontrolować, to jest coś dramatycznego– powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

RIRM

Słuchaj homilii o. Tadeusza Rydzyka wygłoszonej w Toronto

drukuj