Przemówienie ojca św. Benedykta XVI wygłoszone do młodzieży zgromadzonej wieczorem przed nuncjaturą apostolską w Lizbonie

Cenię sobie żywe i liczne uczestnictwo młodzieży w dzisiejszej popołudniowej Mszy św. na Terreiro do Paco odczytując to, jako jasny objaw wiary i pragnienia młodych ludzi, aby swą przyszłość budować na Ewangelii Jezusa Chrystusa. Dziękuję za wasze radosne świadectwo o Chrystusie, który jest wiecznie młody i dziękuję wam za serdeczność, jaką zebrawszy się tu dziś okazujecie Jego pokornemu wikariuszowi na ziemi. Przyszliście, by powiedzieć mi dobranoc i z serca wam za to dziękuję, ale teraz pozwólcie mi już iść spać, bo noc może nie być tak dobra, a przed nami jeszcze dzień jutrzejszy.

Jestem bardzo szczęśliwy móc dołączyć do niezliczonych pielgrzymów zmierzających do Fatimy z okazji 10 rocznicy beatyfikacji Franciszka i Hiacynty. Z pomocą Maryi nauczyli się, jak w głębi serca rozpoznać Boga i jak adorować Go w swoim życiu. Niech Dziewica Maryja wyjedna tę samą łaskę dla was i niech was ochrania! Ja nie przestaję liczyć na was i na waszą modlitwę, aby ta wizyta przyniosła obfite owoce. A teraz z całego serca udzielam wam mojego błogosławieństwa w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Dobranoc, do zobaczenia jutro.

Dziękuję wam bardzo.

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl