Profanacja kościoła w Iłży koło Radomia

Sataniści sprofanowali kościół w Iłży koło Radomia. Sprawcy włamali się do kościoła Matki Bożej Śnieżnej i namalowali odwrócone krzyże na ścianach, a także na obrazach w dwóch ołtarzach. Obraz z trzeciego zrzucili i podarli.

Porozrzucane zostały też sprzęty wyposażenia kościelnego m.in. obrazy oraz krzesła.

W czasie demolowania wnętrza posługiwali się łopatą i widłami, które pozostawili we wnętrzu, oparte przy wejściu do bocznej kaplicy

Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami podkreśla, że takie czyny są niedopuszczalne.

 – Wczoraj miejscowy proboszcz zauważył dewastację kościoła i satanistyczne znaki. Nastąpiła totalna profanacja kościoła, dlatego też dzisiaj z samego rana złożyliśmy drogą mailową doniesienie do prokuratora okręgowego w Radomiu. Uważamy, że sprawa jest tak ważna, że prokuratura powinna się nią jak najszybciej zająć. Tym satanistą, którzy to zrobili grozi im do dwóch lat więzienia, ponieważ Kościół jest prawnie chroniony. Sprawców tej dewastacji powinno się jak najszybciej ukarać, bo jeżeli tego się nie zrobi to będzie to jednoznaczne z zielonym światłem do podobnych czynów w przyszłości – zaznacza Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami.

Kościół Matki Bożej Śnieżnej, murowany z roku 1820, powstał na miejscu starszego drewnianego kościoła. Był restaurowany w 1972 roku.

RIRM

drukuj