fot. PAP/Tytus Żmijewski

Poświęcenie Parafialnego Domu Wsparcia Rodziny w Łapach

W Łapach w województwie podlaskim został poświęcony Parafialny Dom Wsparcia Rodziny im. ks. bpa Stanisława Stefanka. Obrzędu dokonał ks. abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. 

Uroczystość odbyła się w ramach odpustu przeżywanego w tamtejszej parafii pw. św. Krzyża.

Po Eucharystii został poświęcony Parafialny Dom Wsparcia Rodziny. Ks. Krzysztof Jurczak, proboszcz parafii pw. św. Krzyża w Łapach powiedział, że wybór ks. bpa Stanisława Stefanka na patrona placówki nie jest przypadkowy.

– Parafialny Dom Wsparcia Rodziny im. ks. bpa Stanisława Stefanka jest wyrazem wdzięczności księdzu biskupowi za jego posługę na rzecz rodziny w różnych działaniach. Świętej pamięci księdzu biskupowi Stefankowi bardzo zależało, aby wspierać rodziny w różnych sytuacjach życiowych, aby każda osoba, która doświadcza problemów, mogła znaleźć pomoc. Cieszę się, że tego faktu dokona abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski, bo on też w swoim życiu kapłańskim, biskupim dużą rolę poświęcał takim osobom – powiedział ks. Krzysztof Jurczak.

W ramach wtorkowej uroczystości została również zaprezentowana książka pt. „Świadek ewangelicznej dobroci”. Pozycja poświęcona jest ks. bp Stanisławowi Stefankowi i zawiera m.in. świadectwa osób, które współpracowały bądź spotkały księdza biskupa.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl