Po raz ósmy pielgrzymujemy do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

5 września odbędzie się VIII pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, podczas której – jak powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja – modlić będziemy się o szczęście małżeństw i rodzin oraz o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

– Już coraz bliżej nasza VIII pielgrzymka do Kalisza do św. Józefa o szczęście małżeństw, rodzin, poszanowanie każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zapraszamy także gorąco każdego młodzieńca, dziewczynę, pragnących mieć w przyszłości szczęśliwe małżeństwo i rodzinę. Idziemy do św. Józefa – najczulszego opiekuna rodzin, do jego Sanktuarium w Kaliszu w pierwszy czwartek września, a więc 5 września – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Pielgrzymi gromadzić się będą już w godzinach popołudniowych  w parku za Bazyliką św. Józefa. O godz. 16.00 rozpocznie się koncert zespołu Moja Rodzina, a o 17.00 pielgrzymów przywita kustosz Sanktuarium.

– Spotykamy się już po raz ósmy, tradycyjnie w pierwszy czwartek września. Przyjeżdżający ludzie będą gromadzić się już w godzinach popołudniowych w parku za Bazyliką św. Józefa. Od 16.00 będzie koncert zespołu Moja Rodzina. Jest to  muzykująca rodzina państwa Wiśniewskich: mama, tata oraz piątka dzieci i jeszcze jeden przyjaciel rodziny. Taki siedmioosobowy skład. Grają, śpiewają muzykę trochę rodzinną, trochę patriotyczną. Jest to przeplatane świadectwem o ich życiu małżeńskim oraz rodzinnym. Ci państwo, mają też doświadczenie kilkunastoletniego zaangażowania w Domowy Kościół – Ruch Światło- Życie, więc ma to taki walor ubogacenia, który ma pokazać podstawowe elementy spajające rodzinę. Jest to wpisane w ich koncertowanie. Tego dnia będzie prowadzona transmisja w Radiu Maryja, w Telewizji Trwam i na antenie radia diecezjalnego Rodzina, więc druga połówka tego koncertu będzie już dostępna dla wszystkich, którzy są odbiorcami tego przekazu. O godz. 17.00 oficjalne powitanie pielgrzymów przez kustosza Sanktuarium. O 17.10 zaplanowano nabożeństwo. Jak zwykle, będzie ono realizowane w dwóch miejscach – prowadzący przed obrazem św. Józefa w Bazylice, w kaplicy Cudownego Obrazu, a wierni na zewnątrz – powiedział ks. Leszek Szkopek, dyrektor Radia Rodzina Kalisz.

W Kaliszu gościć będziemy ks. prof. Pawła Bortkiewicza, który podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rewolucji gender na zaplanowanej o godz. 17.30 konferencji.

– O 17.30 rozpocznie się konferencja. Tym razem chcemy, żeby temat wiodący dotyczył współczesnych ataków na cywilizację w jakiej żyjemy. Myślę przede wszystkim o tzw. rewolucji genderowej. Prelegentem będzie ks. prof. Paweł Bortkiewicz z Poznania, znany dobrze z anteny Radia Maryja i Telewizji Trwam. Powie o tym całym zamieszaniu. Dlaczego tego wszystkiego, co kryje się pod hasłem „gender” trzeba się dzisiaj bać, dlaczego to jest tak niebezpieczne i w co to tak naprawdę uderza. Czy to, co dzisiaj czytamy w różnych przekazach jako definicję „gender” to jest wszystko, co dzisiaj zagraża cywilizacji, czy to taki „ekskluzywny” objaw czegoś, co szerzej się rozchodzi po społeczeństwie – zaznaczył ks. Leszek Szkopek.

Pielgrzymi spotykają się w Kaliszu na początku września, kiedy rozpoczyna się rok szkolny. Jest to idealny czas, aby pokazać rodzicom i nauczycielom zagrożenia wynikające z rewolucji genderowej.

– Spotykamy się na początku września, kiedy zaczyna się szkoła. Chodzi również o to, żeby uwrażliwić rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów na to, aby byli czujni w pozostawianiu dziecka w szkole. Tu nie chodzi o to, żeby budzić nieufność wobec szkoły, tylko o to, żeby czuwać nad tym, jakie programy są tam realizowane. Niestety, to dosyć oczywiste, ale trzeba to powiedzieć – to myślenie wsącza się w głowy i serca ludzi przez kontakt z dziećmi – właśnie w szkołach od najmłodszych lat. Przeinaczanie różnych prawd, niestety jest już obecne, a w tym roku jeszcze bardziej się zaostrzy i tutaj potrzeba bardzo dużo czujności, żeby na to nie pozwalać. Trzeba czuwać, aby tam, gdzie mówi się o małżeństwie, o rodzinie, o płci, o seksualności, żeby tam sprawy były przekazywane tak, jak się mają; a nie tak, jak ktoś gdzieś zaplanował i dzisiaj próbuje to wmówić. To jest atak na człowieka, atak na cywilizację, także atak na chrześcijaństwo i wiarę niestety, dlatego że przekłamanie prawdy o człowieku jest tutaj totalne i wszystko to, co mówi się później o kontakcie człowieka z Panem Bogiem, który wkracza pomiędzy ludzi, nagle zaczyna być niezrozumiałe. Nic się nam nie układa, bo wszystko oparte jest na jakichś przekłamaniach. Chodzi o to, żeby bronić tej prawdy, więc ks. prof. Paweł Bortkiewicz powie na ten temat w taki sposób, w jaki on potrafi – lotny i precyzyjny jednocześnie – dodał ks. Leszek Szkopek.

Podobna tematyka będzie towarzyszyła pielgrzymom podczas modlitwy w czasie Eucharystii, którą sprawował będzie ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

– To, co jest najważniejsze na tej pielgrzymce to oczywiście Eucharystia, której ta tematyka będzie również towarzyszyła. W konferencji powiemy o elementach przestrzegających, natomiast pielgrzymka pójdzie raczej w kierunku pozytywnym. Tu chodzi zawsze o to, żeby wezwać do budowania rodzin, których potrzeba – jak to w haśle nazwaliśmy – mocnych Bogiem i trzeźwo myślących. O to się będziemy modlić, żeby takich rodzin trzeźwo myślących, które nie pozwolą sobie wmówić byle czego – było jak najwięcej. Wtedy jest szansa, że to wszystko się zatrzyma. Natomiast w przeciwnym razie będzie się to wszystko gdzieś sypało – zaznaczył ks. Leszek Szkopek.

RIRM

drukuj