fot. pixabay.com

Pierwszy Męski Różaniec w Meksyku

25 czerwca ulicami miasta Meksyk przeszedł pierwszy w historii Męski Różaniec. W modlitewnym wydarzeniu wzięło udział 700 uczestników. Mężczyźni zgromadzili się na Mszy św., a następnie odmówili Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nie zabrakło także poruszających świadectw.

„Niech żyje Chrystus Król!” – taki okrzyk setek mężczyzn był słyszalny w stolicy Meksyku w święto Niepokalanego Serca Maryi. Uczestnicy modlili się najpierw podczas Mszy św. w katedrze metropolitalnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Później mężczyźni przeszli w procesji pod kościół Santo Domingo znajdujący się w centrum miasta Meksyk. Zebrani odmówili Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Leonardo Brown, koordynator Męskiego Różańca w Meksyku, podkreślił, że było to historyczne doświadczenie.

„Najbardziej ekscytującym doświadczeniem było to, że wiele osób spontanicznie przyłączyło się do procesji (…). Wielu mężczyzn klęczało przed Matką Bożą z Guadalupe” – zaznaczył Leonardo Brown.

Podczas modlitewnego wydarzenia kilka osób wygłosiło świadectwa. Jeden z mężczyzn mówił o swoim nawróceniu, które rozpoczęło się przystąpieniem do spowiedzi po 13 latach.

Męski Różaniec to inicjatywa zapoczątkowana w Polsce przez „Wojowników Maryi” pod przewodnictwem ks. Dominika Chmielewskiego. Obecnie ruch modlitewny rozszerza się na kolejne kraje i kontynenty. Mężczyźni gromadzą się na modlitwie różańcowej m.in. w Brazylii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych czy Anglii.

marsz.info

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl